You are here:Start>Forum>View the posts of Urbański

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Posts

Posts

Jul-08-2013 19:59:56
Category: Forum
Forum: FORD

Jeśli tak się sprawa ma to spróbuj jeszcze doważania. Czasem ten zabieg bardzo pomaga. Zdarza się po prostu, że geometria i wyważenie samego zawieszania jest lipna wtedy nie ma innego wyjścia. Tak jak radziłem wcześniej zajrzyj też do łożysk. Jeśli to nie będzie trafna diagnoza to nie mam już pomysłów.

Jul-07-2013 22:02:18
Category: Forum
Forum: FIAT

Sory trochę przewrażliwiony jestem. Jakiś miesiąc temu w mojej okolicy zginęło dwoje młodych ludzi bo kierowca chciał zaoszczędzić na oponach. Gdyby miał lepsze gumy prawdopodobnie nic by nie było albo było by dużo łagodniej. Poprzedniej zimy moja znajoma wiozła dziecko do szpitala. Przejeżdżając przez skrzyżowanie nagle dostała strzała w bok. Przyjechała policja i w pierwszej kolejności szukali na drodze szmela, który mógłby uszkodzić opony w samochodzie sprawcy. Jak świadkowie zeznali, że nic takiego nie miało miejsca bo facet po porostu poszedł obojętnym bykiem przez skrzyżowanie, to byli w szoku, że w ogóle na takich oponach ktoś wyjechał. Mam taką małą misję, żeby ludziom uświadamiać jak ważną, rzeczą są opony i nic więcej. Ja w młodości też miałem kila takich epizodów ale wyciągnąłem wnioski. Niektórzy nie mieli widać takich przejść, więc chce ich uświadomić

Jul-07-2013 14:23:33
Category: Forum
Forum: FIAT

Możesz się obrazić, możesz się rzucać ale uważam, że za sam pomysł dożywotnio powinieneś stracić prawo jazdy. Opona to jest jedyna płaszczyzna przylegająca do podłoża. Co więcej nie przylega ona w całości a jedynie bardzo wąski pasek. Jak zsumować wszystkie koła to wyjdzie Ci, że do asfaltu przylega powierzchnia wielkości połowy kartki z zeszytu. A Ty chcesz jeszcze kombinować. Twój Cienkus waży coś koło 700kg z jakimś tam bagażem i kierowcą 800kg. Możesz go rozpędzić do 100km/h. Teraz sobie wyobraź, że z prędkością 100km/h wpada w ciebie prawie tonowy kamień. Rozumiałbym jakby była to naprawa skomplikowana i trzeba było czekać na samochód albo szukać specjalisty gdzieś w Polsce. Zrozumiałbym jak by była droga droga. Punktów wymiany opon jest do ch..ja i ciut ciut. Za wymianę zapłacisz max 30zł. Jak Ci się zepsują hamulce to będziesz woził ze sobą kotwice ? Człowieku nie jesteś sam na drodze. Pomyśl czasem o innych. Jeśli masz taką ochotę to możesz ryzykować swoim zdrowiem i życiem ale nie masz prawa narażać innych użytkowników drogi.

Jul-07-2013 13:50:27
Category: Forum
Forum: FORD

Pierścienie mogą się wyrabiać. Jeśli trafi się na wulkanizatora- rzeźnika to może być tak, że wsadzi je na siłę i zniszczy. Napisz też co znaczy dla Ciebie sformułowanie: taki sam samochód ?. Może być tak, że kolega coś zmienił, ulepszył itp. Teoretycznie wszystkie Mondeo mają otwór centralny 63.3 ale czasami zdarzają się jakieś dziwne modyfikacje. Można spróbować jeszcze doważania lub sprawdzić łożyska.

Jul-06-2013 17:07:11
Category: Forum
Forum: AUDI

Zawinić mógł ten kto poprzednio dokręcał śruby.  Zdarza się tak, że wulkanizator mając do dyspozycji klucz pneumatyczny nie szczególnie przejmuje się tym czy gwint poprawnie się zazębił. Drugą ewentualną przyczyną może być to, iż śruby zostały dokręcone za mocno lub za słabo. Jeśli były dokręcone za mocno to został zerwany z nich gwint, jeśli za słabo to gwint zerwała pracująca felga.

Jul-06-2013 16:58:52
Category: Forum
Forum: FORD

To, że felgi są ze stopów lekkich wynika z tekstu więc zapytam tylko czy te felgi to oryginał czy uniwersalne? Chodzi o to czy mają pierścień centrujący czy nie. Miałem milion takich sytuacji, że koło było wyważone idealnie a mimo to było bicie na kole. Zazwyczaj winien był pierścień centrujący. Wielu wulkanizatorów i użytkowników lekceważy role tej części i potem wychodzą różne głupoty.

Jul-06-2013 13:17:40
Category: Forum
Forum: FIAT

Jaja sobie robisz ? Chyba nie spodziewasz się innej odpowiedzi jak "niezwłocznie udaj się od wulkanizatora i napraw oponę". Jeśli gwóźdź pozostanie w oponie to w najlepszym wypadku powietrze zejdzie z opony i po sprawie. Gorzej będzie jak powietrze nagle zejdzie Ci na ruchliwym skrzyżowaniu. Nie daj bóg jak w trakcie jazdy dojdzie do rozerwania opony bo i taka opcja wchodzi w grę.

Jul-02-2013 19:22:17
Category: Forum
Forum: SUZUKI

Mam jeszcze Audi A6 ale to jest kolubryna i ciężko nią gdziekolwiek zaparkować. W zimie też lekko nie jest. Ostatnio jak się zakopałem na parkingu to w 7 osób nie mogliśmy wydrzeć jej ze śniegu. Dojazdy do pracy to jest koszmar. Żeby zaparkować czasami muszę zająć dwa miejsca bo się nie mieszczę. Spalanie w granicach 12l to też nie jest dobry wynik. Mazda jest oszczędna i mała a komfortu mi nie trzeba bo jeżdżę 30% po mieście a reszta to podmiejskie drogi.

Jun-30-2013 23:56:23
Category: Forum
Forum: SUZUKI

Otrzymałem dziwną propozycję zamiany Mazdy na X90. W sumie obie fury to mydelniczki z tym, że X90to taka wariacja na temat Vitary. Jedyny minus jaki ja widzę to spalanie. Dopłacić musiałbym sporo ale skończyłby się problemy z dojazdem w zimie.
Co myślicie o takiej zamianie ?

Jun-20-2013 22:41:07
Category: Forum
Forum: MAZDA

Tak na sucho to ciężko sprawdzić szczelność. Mam tylko nadzieję, że jak spadnie deszcz to nie będę miał przykrej niespodzianki. Kolega jak kiedyś miał problem z szyberdachem to po większym deszczy miał w samochodzie akwarium. U mnie może być jeszcze gorzej, bo dziurę w dachu zakrywa kawałek szmaty.

  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
3

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top