You are here:Start>Forum>View the posts of Zygmuś

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Zygmuś
  • » Profile

Posts

Posts

Aug-23-2013 16:55:36
Category: Forum
Forum: BMW

To nie jest takie śmieszne jak się wydaje. Kiedyś pracowałem z gościem który jeździł starą zdezelowaną Corsą. Gość jak zobaczył lepsza furę to na drodze dostawał białej gorączki. Szczególnie cięty był na Merce i BMW. Potem żona chyba mu się puściła z właścicielem Audi bo też zaczął na te samochody ujadać. Kiedyś jechaliśmy z nim to o mało nie doprowadził do wypadku bo nie chciał puścić gościa w BMW. Jest coś w twierdzeniu, że polaków na drodze zżera zawiść. Nawet nie chodzi o to, że ktoś ma droższy czy lepszy model ale już sam fakt, że jakieś auta mają doprą opinię doprowadza polaków do szału.

Jul-25-2013 23:03:56
Category: Forum
Forum: HONDA

120KM, 300Nn, to chyba fajny wynik z 1.6. Jak czytałem test CR-V to wyszło im 4,5 poza miastem i średnie 7. W Civic pewnie będzie mniej. Jedyne czego bym się bał to "sztuczne" odchudzanie silnika. Takie schodzenie w dół dobrze raczej nie wróży jego żywotności. Pożyjemy, zobaczymy.

Jul-23-2013 18:33:57
Category: Forum
Forum: HONDA

Japończycy do tej pory nie robili jakiś fantastycznych diesli i zawsze twierdziłem, że w tej kwestii muszą się jeszcze szkolić. Ostatnio czytałem, że Niemcy tak mocno się rzucają, że ograniczenia spalania i emisji narzucone przez Unię są nierealna. Francuzi siedzą cicho bo się w tych normach spokojnie mieszczą, Włosi też nic nie mówią ciekawe jak wypadną Japończycy w testach.

Jul-22-2013 14:38:18
Category: Forum
Forum: HONDA

Przeglądając neta natrafiłem na artykuł o tym właśnie silniku. O ile wiem to został on wprowadzony w tym roku więc pewnie nie wiele o nim wiadomo ale deklaracje producenta wyglądają obiecująco. Jeśli faktyczni jego spalanie będzie takie jak twierdzi producent to raz na zawsze zamknie to gębę niemieckim konstruktorom.

Jul-18-2013 19:47:00
Category: Forum
Forum: SUBARU

Tu masz zupełną rację ale jest ogromne lobby producentów, żeby auta uszkodzone na stałe usuwać z rynku. Z drugiej strony Polacy- kombinatorzy, tworzą jakiś dziwny klimat wokół używek i mam polskie bagienko motoryzacyjne. Kiedyś czytałem o tym jak sprawę wypadku czy stłuczki załatwia się w Niemczech. Rzeczoznawca ocenia czy auto może być naprawione i jeśli tak to trafia do zakładu. Opis naprawy jest w dokumentach pojazdu i nikt z tego wielkiej tajemnicy nie robi. U nas jak się przyznasz, że auto było bite to go nie sprzedasz albo drastycznie będziesz musiał zejść z ceny.

Jul-18-2013 15:30:43
Category: Forum
Forum: SUBARU

O sprzedaż to się nie boję bo wcale nie miałby takiego zamiaru. Chciałbym kupić auto na zimę i do przyczepki. Na co dzień stałoby sobie ono spokojnie i czekało na lepsze dni. Przy spalaniu Forestera raczej słabo sprawdzałoby się ono jako miejskie auto na dojazdy. Doszły mnie słuchy, że ten Forester jest już do wzięcia za 10 tys i trochę zaczęło mnie to martwić. Z pewnego źródła wiem, że facet sprzedawał ten samochód bo chciał kupić nową Tibeca albo Forestera ale brakowało mu kasy. W tej chwili wygląda to tak jakby chciał się pozbyć miny.

Jul-16-2013 23:36:47
Category: Forum
Forum: SUBARU

Tak jak wcześniej pisałem szukam Forestera. Pojeździłem trochę w poszukiwaniach i oglądałem m.in sztukę która mocno przerosła moje możliwości finansowe (chciałem zobaczyć co mógłbym mieć np. biorąc kredyt albo odkładając trochę więcej grosza). Dowiedziałem się właśnie, że ten samochód miał stłuczkę. Właściciel z 21.500 bez negocjacji zszedł do 12.200 do negocjacji. Uszkodzeniu uległ zderzak, maska, lwy błotnik, lampa. Mam teraz do Was pytanie: czy zakup takiego auta ma sens ? Gadałem z mechanikiem, który stwierdził, że za 5tys da radę zrobić tak, żeby nie było widać.

Jul-08-2013 20:37:32
Category: Forum
Forum: SUBARU

Do moich najnowszych typów mogę chyba zaliczyć 4motion Golfa. Części stosunkowo tanie. Poza napędem (skrzynia, dyfry itp) jest to zwykły Golf więc zamienników do zarąbania. Spalanie też pewnie niższe jak w Subaru. VW to taka miłość z rozsądku. Subaru chyba jednak jest poza moim zasięgiem finansowym.

Jul-03-2013 18:47:47
Category: Forum
Forum: SUBARU

Ja chciałbym kupić sobie Subaru ale jak posłuchałem mechaników i ludzi którzy mieli Subaru to mi się lekko odechciewa. Np. wymiana rozrządu jest średnio 100zł droższa od wymiany w innym samochodzie (nie mówię tu o częściach tylko o robociźnie). Jak zapytałem dlaczego tak jest to usłyszałem: "wiesz to jest Subaru, silnik jest bardziej skomplikowany i w ogóle".

Jul-02-2013 22:15:49
Category: Forum
Forum: SUBARU

To nie jest tak, że się boję i jak kupię to nie będę jeździł bo się zepsuje. Zapytałem znajomych mechaników o opinie i się zaczęło: że napędy lecą i kosztują fortunę, że trzeba umieć z tym jeździć bo normalnie to tylko przeszkadzają itp itd. Jak pytasz specjalistów i słyszysz takie odpowiedzi to się zaczynasz zastanawiać. Z drugiej strony chyba normalne, że każdy chce kupić jak najlepszy samochód i jak najmniejszą ilością słabych punktów.

  • Index
  • » Users
  • » Zygmuś
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top