You are here:Start>Forum>View the posts of Żyła

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Żyła
  • » Profile

Posts

Posts

Aug-14-2013 16:52:00
Category: Forum
Forum: HONDA

Kolegom chodzi chyba o to, że wyciągając bezpieczniki igrasz ze śmiercią. Jeśli nie masz poduszek to samochód jest nieco inaczej skonstruowany ale jeśli je masz to producent zakłada ich sprawność.  W przypadku braku poduszki dochodzą nowe zagrożenia.
Co do samych fotelików. Faktem jest, iż powinny one znajdować się na tylnej kanapie bo tam jest stosunkowo najbezpieczniej. Przód i "boczny przód" auta w razie wypadku są narażone najbardziej. Nie mniej jednak montaż fotelika na przednim siedzeniu zabroniony nie jest.

Aug-13-2013 22:07:56
Category: Forum
Forum: HONDA

Żeby było jasne. Foteliki można montować na przednich siedzeniach, jest to jednak obwarowane kilkoma obostrzeniami. W przypadku kiedy w aucie są poduszki fotelik nie może być zamontowany tyłem do kierunku jazdy, chyba, że poduszkę da się wyłączyć. Po porostu poduszka i fotelik zadziałałby jak prasa. W przypadku jazdy przodem poduszka zadziała zgodnie z przeznaczeniem i dziecko jest bezpieczne.

Aug-12-2013 22:27:34
Category: Forum
Forum: HONDA

To w sumie dobrze, że kumpel nie wziął tego mandatu. Pan "generał" mocno się upierał, że można i jeśli tego nie zrobimy to mandat. Pomijam już fakt, że sprawdziłem dziś w przepisach i fotelik był zamontowany prawidłowo.  Zastanawia mnie tylko czy w sądzie będzie potrzebny wyciąg z homologacji czy wystarczy instrukcja.

Aug-12-2013 0:28:21
Category: Forum
Forum: HONDA

Dziś jechaliśmy z kumplem nad jezioro i on do swojego Civica na przednie siedzenie wpiął dziecięcy fotelik. Tuż przed wjazdem pochwycił nas pan władza i kumplowi wlepił mandat za niewłaściwe przewożenie dziecka. Pertraktowaliśmy ostro i stanęło na tym, że mamy wyłączyć poduszę z przodu ale za chiny ludowe nie mogliśmy znaleźć przycisku, pokrętła. Wiecie może gdzie tego diabelstwa szukać ?

Jul-20-2013 19:57:19
Category: Forum
Forum: MERCEDES

Według mnie problem jest nieco poważniejszy niż się zdaje i sięga nieco głębiej. Chodzi o to, że autokratyczne zapędy Unii są bardzo groźne, ponieważ z jednej strony nie ma możliwości obrony przed dyrektywami z drugiej cały mechanizm podatny jest na lobby i różne dziwne wpływy, dziwnych osób. Te wszystkie spory o krzywiznę banana itp. tylko dla polaczków są śmieszne. Za tymi absurdalnymi, w naszym odczuciu, regulacjami stoją bardzo poważne interesy. Trochę mnie martwi niefrasobliwość naszych władz, która wyłapuje i ośmiesza takie smaczki, zamiast pracować nad tym jak taki luki w prawie mogą nam służyć.

Jul-18-2013 23:06:18
Category: Forum
Forum: OPEL

Za 100 000 można mieć Merca SLK. Samochody bez porównania, zarówno jeśli chodzi o styl jak i o jakość. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ciekawi mnie tylko, czy na zachodzie Opel będzie się chwalić, że robi to auto w Polsce.

Jul-18-2013 20:10:53
Category: Forum
Forum: OPEL

Nie wiem czy widzieliście nowego Opla więc wrzucam taki temat. O tym projekcie słyszałem już jakiś czas temu ale rozbawił mnie trochę artykuł na Interii gdzie w co drugim zdaniu jest informacji, że auto składane jest w Polsce. Czytałem na forum dyskusję o nowej Warszawie i tak mnie naszła refleksja. Żenadą roku jest bicie piany o tym jakie to auto jest Polskie itp. Polacy widać niczego się nie nauczyli. Jak Panda zaczęła się lepiej sprzedawać to poszła do Włoch. Jak Opel miał problemy finansowe to ograniczył produkcję w Polsce. My się podniecamy o oni mają nas w dupie. Wracając do samego samochodu, to fajny ale za te pieniądze to raczej towar eksportowy. Grubo ponad 100 tys zł to lekka przesada na polskie warunki.

Jun-25-2013 18:49:09
Category: Forum

Pewnie masz rację. Ja w stanach nie byłem i opieram się jedynie na informacjach ludzi którzy tam mieszkają na stałe lub wpadli tam na kilka lat. Wiem tylko, że nawet jako oglądasz np. Monster Garage i dla porównania coś na TVN Turbo to te nasze zakłady wyglądają jak szopa Pana Zdzisia.

Jun-24-2013 23:11:00
Category: Forum

Chyba o to samo nam chodzi tylko inaczej kładziemy akcenty. Poziom wiedzy przeciętnego użytkownika i poziom "kultury motoryzacyjnej" to dwie różne rzeczy. Jakoś nie widzę powodu by się chwalić tym, że naprawiam swój samochód. Chyba, że robię to nie z oszczędności a z pasji. Jak słyszę o wbijaniu i wybijaniu łożysk młotkiem czy wciskaniu pierścieni śrubokrętem to mi się flaki przewracają. Jak chcesz dłubać to kup porządne narzędzia i dłub. Tam jak jest firma to jest firma a nie to co u nas druciarstwo i kombinatorstwo.

Jun-23-2013 21:58:06
Category: Forum

W mojej okolicy nikt aut Isuzu nie zna więc ciężko dowiedzieć się czegoś "z pierwszej ręki". Auto fajne ale jakoś tak pachnie mi problemami. A tak z innej beczki to nasz kraj to jednak motoryzacyjny zaścianek. Kolega który w mieszka w stanach opowiada, że u nich normą jest jakaś dziwna fura. Jest masę firm które specjalizują się w zdobywaniu i dorabianiu części do takich pojazdów. U nas szkoda nawet pisać.

  • Index
  • » Users
  • » Żyła
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top