Jesteś tutaj:Start>Forum>View the posts of Misiek

Zapomniałeś hasła? | Zapomniałeś nazwy użytkownika?
  • Index
  • » Użytkownicy
  • » Misiek
  • » Profil

Posty

Posty

Lip-15-2014 19:43:03
Witam wszystkich !
Kategoria: Forum
Forum: DAIHATSU

Należałoby też sprawdzić świece, przewody, filtr paliwa był wymieniany? bo i tu może być pies pogrzebany. Mechanik powinien też sprawdzić czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony.   Czujnik temperatury najlepiej sprawdzisz podłączając samochód pod kompa na zimnym silniku. Jak odczyt temperatury będzie inny niż w rzeczywistości to masz winowajcę.

Cze-28-2014 21:31:12
Kategoria: Forum
Forum: SEAT

warto, ja wygłuszałem bagażnik i różnica ogromna.

Cze-28-2014 21:28:55
Kategoria: Forum
Forum: SEAT

zamek do wymiany, możesz poszukać na szrocie albo znajdź na allegro kogoś kto na części sprzedaje auta powypadkowe.

Wrz-05-2013 23:09:39
Kategoria: Forum
Forum: TOYOTA

Ja w poprzedniej robocie miałem taki samochód jako auto służbowe. Firma to nie był gigant czy korporacja więc nie było mowy o wymianie po upływie gwarancji. Zresztą szefostwo najchętniej widziało by nas na rowerach albo z wózkami, bo to obniżałoby koszty. Naprawami zajmował się każdy, kto miał pojęcie o samochodach. Jak jak odchodziłem z roboty to auto miało najechane coś koło 250tys km. Samochód cały czas jeździł i to jeździł bez większych problemów. Kiedyś załadowaliśmy go tak, że tylne koła prawie tarły o nadkole. Z takim obciążeniem koleżka przejechał 120km i nic się nie stało. Pewnego razu laska pojechała nim w miasto i przywaliła miską w krawężnik. Pojawił się wyciek i przez kilka km durna baba jechała praktycznie bez oleju. Kolega pobiegł do sklepu, kupił baniak oleju. Dolaliśmy i pojechał do znajomego, który obiecał na szybkości naprawić zanim szefowa się dowie o awarii. Myśleliśmy, że silnik szlag trafił ale z tego co wiem to auto jeździ do dzisiaj a minęło już 2 lata od tego zdarzenia.

Sie-18-2013 22:05:39
Kategoria: Forum
Forum: OPEL

Ja też bym tego nie zwalał na charakter Forda. Kiedyś w Peugeocie miałem podobnie. U mnie winny był upalony przewód. W moim przypadku sytuacja zakończyła się szczęśliwie bo zdjąłem zegary, naprawiłem i banglała jak ta lala ale zaraz po zdjęciu nie miałem wesołej miny bo kable były nadpalone i w każdej chwili mogło się zakończyć pożarem. Uszkodzeń instalacji nie można bagatelizować.

Lip-18-2013 23:12:21
Kategoria: Forum
Forum: MERCEDES

Nie chciałby wprowadzać zamętu więc od razu mówię, że się mogę mylić bo dobrze nie pamiętam całości artykułu. Producentem specyfiku jest firma z USA, która ma monopol na produkcję. Z artykułu pamiętam na pewno, że Unia wymaga aby klimatyzacja podlegała co rocznemu przeglądowi i musi być sprawna (nawet jeśli się jej nie używa). Obecne koszt napełnienia to ok 100 zł. Po wprowadzeniu tego przepisu napełnienie nie zamknie się kwotą 1000 zł.

Lip-17-2013 20:14:10
Kategoria: Forum
Forum: MERCEDES

Dziś czytałem, że jest chryja o nowy czynnik chłodzący stosowany w klimatyzacji. Merc sprzeciwił się tym dyrektywom i ma bana od UE. Już kiedyś o tym czytałem ale myślałem, że to żart na prima aprilis ale jak widać nie. Coraz bardziej mnie ta Unia przeraża. Niedługo nie będzie można w ogóle jeździć samochodem ale będzie obowiązek posiadania takowego. Absurd !!!

Cze-16-2013 15:40:14
Kategoria: Forum
Forum: HYUNDAI

Według mechanika moduł otrzymał za duże napięcie i natężenie. Odbyłem już z szefem męską rozmowę na ten temat. Inny mechanik stwierdził, że wcześniejsze zachowanie samochodu może sugerować, że moduł padał już dużo wcześniej. Ja swój prywatny samochód paliłem często na kablach z półciężarówki która też ma większy akumulator i nigdy nic się nie stało.

Cze-13-2013 20:23:19
Kategoria: Forum
Forum: HYUNDAI

Jak już wcześniej pisałem w robocie jeżdżę H200 ostatnio przydarzyła mi się dziwna awaria. Auto bez jakichkolwiek oznak zgasło. Wcześniej raz na dwa dni padał akumulator. Byłem ostatnio na krótkim urlopie i furą zarządzał sam kierownik. Od kolegów wiem, że w czasie jego rządów w instalacji były wykonywane sztuki magiczne (palenie z kabli, na pakę władowany akumulator od koparki, wpięty w instalację kablami od spawarki itp). Mechanik w raporcie wpisał uszkodzenie modułu spowodowane niewłaściwą eksploatacją. Jak myślicie takie kombinacje mogły uszkodzić moduł? Wydaje mi się, że jest on zabezpieczony przed przepięciami więc nic mu się stać nie powinno.

Maj-17-2013 0:20:16
Kategoria: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Sportwagon to chyba najbrzydszy samochód Alfy. Nie wiem właściwie dlaczego rozróżniasz sedana i kombi. Sportwagon nie może psuć się bardziej bo to jest ta sama konstrukcja co wersja sedan. Jedynym wytłumaczeniem dla tej baśni jest to, że ludzie kombiaki często mylą z półciężarówkami. Nie dalej jak wczoraj widziałem Avanta który tarł tłumikiem po asfalcie. Jakiś młotek załadował go cementem, klejem lub czymś w tym stylu aż po sam sufit.

  • Index
  • » Użytkownicy
  • » Misiek
  • » Profil

Informajce

Statystyki
 
Wszystkich tematów:
955
Wszystkich ankiet:
0
Wszystkich postów:
6105
Użytkownicy
 
Ogólnie:
559
Ostatnio dołączył:
Shakal85
Obecnie online:
0
Gości online:
15

Online: 
Brak użytkowników online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Paź-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Paź-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Paź-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Paź-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Paź-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Przepraszamy, brak imprez.
Początek strony