You are here:Start>Forum>View the posts of Wojciech

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Wojciech
  • » Profile

Posts

Posts

Apr-26-2013 19:03:00
Category: Forum
Forum: SKODA

Chyba była naklejka bo jakiś ślad kleju został ale nic więcej nie pisze, zrobiłem jak radziliście i opróżniłem zbiorniczek, a później zalałem nowy płyn. Mam jeszcze pytanie, czy jak wleję więcej płynu powyżej max to będzie ok? Nie ma to chyba większego znaczenia na funkcjonowanie hamulców? W butelce zostało mi jeszcze trochę płynu, to jak długo mogę go trzymać? Na butelce pisze - ważne do 2018, ale przy zamkniętej butelce.

Apr-25-2013 21:12:55
Category: Forum
Forum: SKODA

Właśnie o to chodzi że u mnie nie było nic na korku napisane, nie wiem czy korek jest nieoryginalny czy cos innego ale nic nie pisało.

Apr-22-2013 18:25:41
Category: Forum
Forum: SKODA

Dzieki za pomoc, mam jeszcze pytanie jaka jest właściwie różnica miedzy DOT4 a DOT3? Słyszałem od ludzi że różnicy nie ma , ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

Apr-22-2013 16:09:02
Category: Forum
Forum: SKODA

Witam, potrzebuję małej porady odnośnie płynu hamulcowego. Zauważyłem, że w mojej  Fabii ( z 2006 roku 1,4 )ubyło płynu hamulcowego. Przewertowałem książkę serwisowa ale nic nie znalazłem na ten temat, na korku od zbiorniczka też nic nie pisze. Patrzyłem na kolor płynu w zbiorniczku ale jest taki jakiś nijaki, ni to żółty ni to zielony, auto kupiłem kilka tygodni temu więc nie wiem jaki był lany. W związku z tym mam pytanie jaki płyn powinienem zalać? Czy można dolać nowy płyn do starego, czy spuścić stary i zalać tylko nowy? Pozdro

Apr-10-2013 13:58:07
Category: Forum
Forum: FORD

Przede wszystkim, to o jakich krótkich dystansach mówimy? Sprecyzujmy, czy to jest 1 km czy może 10km? Jaki styl jazdy? W dzisiejszych czasach, to trudno o diesla, który jest niezawodny. Prawdą jest, że ten silnik wymaga odpowiedniego traktowania. Każdy wie, że żeby diesle dobrze pracował powinien się porządnie rozgrzać, największy problem może być w zimie.  Z drugiej strony nie popadajmy w skrajności.  Jak na tygodniu jeździsz mało i boisz się o silnik, to przeleć się na dłuższej trasie w weekend i porządnie rozgrzej auto. Moja opinia jest taka, ze bardziej niż te umęczone krótkie dystanse dieslowi szkodzi złej jakości olej, który nie wymienia się zgodnie z zaleceniami producenta, szybkie odpalanie auta i ruszanie z piskiem opon jeszcze przed zniknięciem kontrolki świec żarowych (zwłaszcza w zimie)czy słabo naładowany akumulator. Każdy boi sie tylko o to, co mu się stanie z silnikiem jak będzie mało jeździł, a na pewno nie pomyślał o podstawowych rzeczach, które wpływają na niezawodną pracę silnika.

Apr-10-2013 13:35:42
Category: Forum
Forum: OPEL

eee, no bez przesady, aż tak źle to na pewno nie będzie. Weź pod uwagę, że może i jest więcej gadżetów ale też elektronika poszła do przodu. Kiedyś telefon komórkowy to była wielka cegła z długą anteną, a teraz? Tak samo jest z autami, producent nie może pozwolić sobie na wyprodukowanie bubla bo zwyczajnie straci klientów. Auto to za droga zabawka. Trudno w dzisiejszym świecie kupić auto, bez jakiś bajerów choćby elektrycznych szyb albo centralnego zamka. Dla niektórych jest to standard, a dla innych zbędny gadżet, który może się popsuć. Czasy się zmieniają i takie jest życie, zawsze masz wybór - kupić albo nie. Prawdą jest jednak, że jak się nie zmieniasz, to giniesz.

Mar-15-2013 17:17:08
Category: Forum
Forum: SUBARU

Nie strasz chłopie bo jak znam życie to nic z tego nie wyjdzie. Coś takiego jak auto ekologiczne nie istnieje, a nawet jakby takowe wyprodukowali to cały proces produkcji będzie wysoce nie ekologiczny i kółko się zamyka. Taka hipokryzja - żeby ratować środowisko trzeba je jeszcze potruć i poniszczyć. W biednych krajach jak Polska żadna ekologi się nie sprawdzi bo wiadomo że bycie eko jest bardzo drogie. Unia uczepiła się naszego węgla, a i tak zostanie jak jest, bo żeby chronić środowisko trzeba mieć multum kasy.  Ciekawe dlaczego cała Europa stara sie być taka super ekologiczna a najwięksi truciciele nic sobie z tego nie robią. Paranoja

Mar-15-2013 17:06:53
Category: Forum
Forum: AUDI

Jak dla mnie to jakieś badziewie, nie warto sobie głowy zawracać. Musiałeś mieć za luźno zapięty łańcuch skoro ci spadł, poprawnie zamocowany nie ma prawa się odpiąć.

Feb-05-2013 16:49:31
Category: Forum
Forum: SKODA

Witam, jestem tu nowy więc należy się przedstawić nowyt/goodbye Nazywam się Wojtek i właśnie stoję przed zakupem swojego pierwszego auta. Zdecydowałem się na Skodę Fabię z 2006 roku 1,4 16v +gaz sekwencyjny. Samochód ma przejechane 155tyś i kosztuje 11tyś. Oglądałem to auto już dwa razy i wszystko wygląda ok, w sobotę jestem umówiony na przegląd u mechanika. Jeśli się okaże, że auto jest w dobrym stanie, to je kupię.
Chciałem sie jednak zapytać jak to jest z awaryjnością takich samochodów właśnie z przebiegiem powyżej 155tyś? Czy sa jakieś usterki, które wyraźnie nękają ten model? Czytałem dużo o słabym zawieszeniu i problemach z korozją nowyt/sad . Auto, które chcę kupić miało robione niedawno zawieszenie, a rdzy nie zauważyłem. Jeszcze mam pytanie odnośnie rozrządu, czy w tym modelu montowany jest pasek czy łańcuch? Nie bardzo się na tym znam, a właściciel powiedział, że jest tam łańcuch i jego się rzadko wymienia nowyt/confused . Czy to prawda? Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę??
Dzięki za pomoc

  • Index
  • » Users
  • » Wojciech
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top