You are here:Start>Forum>View the posts of Wania

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Wania
  • » Profile

Posts

Posts

Apr-19-2013 21:43:17
Category: Forum
Forum: RENAULT

Podzwoniłem trochę po sklepach i wychodzi na to, że mechanik za robotę weźmie jakieś 300-400 zł. Reszta to cena części. Największe obawy mam co do klimatyzacji. Żeby ją zrobić trzeba będzie pojechać do innego zakładu. W ASO wszystko jest na miejscu i teoretycznie dają gwarancję na swoją robotę. Z doświadczenia jednak wiem, że zdarzają się im straszliwe fuszerki.

Apr-19-2013 20:49:12
Category: Forum
Forum: RENAULT

Rocznik 2007, przebieg 75tys. km.  Samochód został sprawdzony na wszelkie możliwe sposoby i wszytko wskazuje na to, że auto jest w idealnym stanie. Sprzedający zarzeka się, że w ciągu tygodnia dostarczy mi pełną dokumentację wraz z wydrukami z ASO gdzie samochód był serwisowany. Jeśli mu wierzyć "dokumenty" zostały w kabinie lawety na której przyjechało to Clio. Od kierowcy sprzedający dostał tylko te dokumenty które są potrzebne do zarejestrowania auta w kraju. 
Według mechanika auto było delikatnie użytkowane i ktoś bardzo o nie dbał.
Jeśli chodzi o wymiany:
-rozrząd
-wszystkie oleje (łącznie z tym w skrzyni)
-wszystkie płyny (hamulcowy, chłodniczy, w układzie wspomagania)
-klocki hamulcowe
-wszystkie filtry
-napełnienie nowym czynnikiem klimatyzacji oraz jej odgrzybianie. 
to tyle co zapamiętałem.

Apr-19-2013 18:41:06
Category: Forum
Forum: RENAULT

Znalazłem fajne auto ale jest kilka ale...Byłem nim już na przeglądzie i na sprawdzeniu w ASO, dodatkowo na oględziny zabrałem swojego mechanika. Stan samochodu oceniony został jako wzorowy. Niestety auto jest sprowadzone i nie ma absolutnie, żadnej historii napraw. Cena jest dość wygórowana ale mechanik stwierdził, że warto. ASO podstawowy przegląd i wymiany oceniło na 2,5tys zł. Mechanik stwierdził, że jest w stanie zejść do 1,5tys zł. Te ceny trochę mnie przestraszyły. Czy faktycznie te wymiany są takie drogie czy ktoś próbuje mnie naciągnąć ?

Apr-11-2013 16:46:57
Category: Forum
Forum: FORD

To, że szkodzi to fakt ale nie mam pojęcia jak wytłumaczyć polakom, żeby jeździli dynamicznie (dynamicznie, nie znaczy szybko i bez wyobraźni), nie gasili samochodu zaraz po zatrzymaniu i nie katowali przed osiągnięciem optymalnej temperatury. Dla wielu oszczędność rzędu 20zł rocznie jest ważniejsza od bezproblemowej eksploatacji przez 10lat.

Apr-10-2013 23:07:15
Category: Forum
Forum: FORD

Z moich wyliczeń wynika, że dzienny przejazd to  max 10km. Tak przeważnie to 4km w jedną i 4km w druga. Po między trasami będzie przerwa ok 8-9godzin więc silnik wystygnie. O wypadach na trasy nie ma mowy bo nie mam ani takiej możliwości, ani konieczności. 
Odnośnie tej specyficznej techniki jazdy to chodzi o to, że jak ludzie mają wyświetlacz spalania chwilowego to jeżdżą na ćwierć gazy, "żeby było oszczędniej". Jak mocniej depniesz to z 5,5l/km potrafi skoczyć do 12l/100km. Ludzie wydygani spalaniem zdejmują nogę z gazu. Mało kto ciągnie dalej, żeby przekonać się, że po chwili spalanie się stabilizuje i spada do 6-6.5l/100km. Takie właśnie zamulanie bardzo szkodzi silnikom.

Apr-09-2013 22:04:12
Category: Forum
Forum: FORD

A jak to jest z tymi nieszczęsnymi, krótkimi dystansami ? Dużo osób straszy mnie, że jak będę jeździł na bardzo krótkich dystansach i bez ostrzejszych przygazówek to bardzo szybko dowiem się ile kosztuje remont silnika. Ta opinia powtarza się prawie non stop. Ponadto znajomy twierdzi, że jeśli będę jeździł dieslem tak jak się nim jeździć powinno, to o spalaniu rzędu 6l/100km mogę zapomnieć.

Apr-09-2013 18:00:46
Category: Forum
Forum: FORD

Trochę mnie załamałeś tym wpisem. Wychodzi na to, że każdy diesle to kupa. Czytając wpisy i rozmawiając z ludźmi stwierdziłem, że zakup diesla miał sens ale 10 lat temu. Ten drugi wysyp ropniaków według wielu był najlepszym i zarazem ostatnim dobrym okresem tego typu silników. Jeśli dołożyć do tego różnicę w cenie paliwa jaka wtedy była to już w ogóle nie ma co porównywać do dzisiejszych realiów. 
Coraz częściej zaczynam się skłaniać do zakupu benzyny. Przy spalaniu 7l/100km diesel naprawdę traci sens. Nawet benzyna bez LPG będzie tańsza w eksploatacji.

Apr-09-2013 15:28:52
Category: Forum
Forum: SKODA

Stukanie skrzyni w Fabi II
Kwi-06-2013 19:58:04

Oglądałem dziś Fabię. Sprzedający wprowadził mnie w błąd i zamiast ON była benzyna ale mniejsza o to. Na jeździe próbnej w skrzyni zaczęło coś hałasować. Nie mam pewności, że to skrzynia ale jak położyłem rękę na drążku zmiany biegów to czułem coś w rodzaju szarpania. Kolega, który ze mną oglądał twierdzi, że to poduszka ale ja jakoś nie jestem przekonany. Wdzięczny będę za sugestie co to może być.

Tak wyglądał mój pierwszy post. Drugi był odpowiedzią i tam sformułowanie "szarpanie" było skrótem myślowym. Naiwnie założyłem, że ktoś kto odpowiada czyta całość.

Apr-08-2013 22:17:01
Category: Forum
Forum: SKODA

O jakich wymianach Wy piszecie. W jaki sposób uszkodzenia układu zapłonowego mogą przekładać się na szarpanie/drganie/niekontrolowane ruchy drążka zmiany biegów (pisałem o tym w pierwszym postcie) ?! Według mojej najlepszej wiedzy sprzęgło działało poprawnie. Silnik również chodził bez zarzutu.

Apr-08-2013 21:06:30
Category: Forum
Forum: FORD

Może się niejasno wyraziłem ale chodzi o to, że koleś był gburowaty i sprawiał wrażenie jak by mu cały świat był coś winien. Druga sprawa to to, że gościowi nie chciało się nawet umyć tego samochodu i wyrzucić śmieci z popielniczek. Typ trafił fajny samochód (podejrzewam, że w dobrych pieniądzach) i teraz chce go z zyskiem opchnąć, nie dokładając przy tym ani grosza. Ja nie oczekiwałem, że ktoś zarejestruje samochód za mnie i wystawi mi jeszcze fakturę ale dla mnie umowa na "holendra" już sama w sobie jest podejrzana. Według mnie gość w żaden sposób nie chce być wiązany z samochodem. Od gościa biło cwaniakiem. Z jednej strony opowiadał o tym jako to cudownie dbają tam o samochody i jak on dokładnie sprawdził jego stan. Z drugiej, zapytany o to co jest do zrobienia, wyjeżdżał z tekstem: " ;cenzuraczłowieku, nie znam się. Jak ci się podoba to bierz a jak nie to nie zawracaj mi dupy".

  • Index
  • » Users
  • » Wania
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top