You are here:Start>Forum>View the posts of leon_zet

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » leon_zet
  • » Profile

Posts

Posts

Jan-13-2014 23:04:36
Category: Forum
Forum: KIA

Marks wrote:

Hmm w sumie do terenówki to ten model ma daleko.

Daleko to Ty jesteś od prawdy. Sportage ma kilka cech, które sprawiają, że JEST terenówką. Oto kilka z nich:
- konstrukcja oparta na ramie;
- conajmniej jeden sztywny most - w tym przypadku tylny, wyposażony dodatkowo w mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym;
- skrzynia rozdzielcza z reduktorem;
- możliwość dołączenia/odłaczenia napędu na przednią oś.

Marks wrote:

Nie wiem dlaczego ten model utożsamiany jest wlaśnie z terenowką.

No to teraz już wiesz.

Marks wrote:

To jest po prostu SUV, który jest duży, ciężki i nijako nie nadaje się na teren.

O Matko Boska...
Duży? Przecież patrząc po rozstawie osi jest to auto wielkości golfa. Więc z której strony duży?
Ciężki? 1,5 tony to dużo czy mało? Dla porównania dodam, że masa golfa zaczyna się od mniej więcej 900kg, a masa patrola od mniej więcej 2 ton...
Nijako nie nadaje się w teren. Nie skomentuję, bo przecież moje 12 letnie doświadczenie z wykorzystania tego auta w terenie nic nie znaczy wobec opinii "znafców".

Marks wrote:

Faktycznie pali dużo, no a jeśli chodzi o awaryjność to również nie jest chyba aż taka mała, bo mam niedaleko siebie salon KIA i zarazem serwis, więc troche tych modeli na serwis przyjeżdża.

Serwis to ostatnie miejsce, gdzie chciałbym naprawiać Sportage.

Jan-13-2014 22:42:02
Category: Forum
Forum: KIA

sikora wrote:

Sportage I generacji to taki mały Frankenstein. [...] Auto odstrasza wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym

Nie powiedziałbym. Na ten przykład grand vitara z tamtych lat wygląda bardzo podobnie a jakoś nikt nie twierdzi, że owa grand vitara straszy wyglądem.

sikora wrote:

pali jak smok, a do tego nie uznaje kompromisów. Ci co montowali LPG wiedzą, że trzeba zainwestować w instalacje sekwencyjną dobrej firmy, bo inne szkodzą Sportage.

Jak wspominałem - to nie tico.

sikora wrote:

Zawieszenie tez nie należy do najmocniejszych i większość zaczyna od jego modernizacji

Chcąc jeździć w terenie warto popracować nad zawieszeniem. Porządne amortyzatory i sprężyny jeszcze żadnemu autu nie zaszkodziły.

sikora wrote:

radzi sobie nieźle w lekkim terenie, ma napęd 4x4, jest tania w porównaniu z konkurencją.

Tylko w lekkim? To auto potrafi zadziwić.

Jan-13-2014 22:16:59
Category: Forum
Forum: KIA

Hobbit wrote:

W opinii wielu ludzi jest to najgorsza "terenówka" na naszym rynku. Awaryjna, żre ja mały smok a w terenie żre jak dwa duże smoki, ciężka, słabe napędy i ogromną chęć do utopienia się w każdym możliwym błocie.

Jak zwykle w takich przypadkach tych "wielu ludzi" nawet nie przechodziło koło Sportage, w bliższym kontakcie z ledwością odróżniają ją od Łady Nivy ale kreują się na znawców. No cóż...
- nie jest to najgorsza terenówka w naszym kraju. Jest wiele gorszych;
- awaryjność wcale nie jest powalająca. Ma po prostu pewne swoje słabe punkty, ale bez dramatów chociażby na miarę podskakujących głowic w patrolowskich RD28T;
- co to znaczy, że żre jak mały smok? To jest terenówka a nie tico. A że w terenie spali więcej? Nic dziwnego - chyba, że dla znawców istnieje tylko teren zabudowany;
- ciężka? A kto takie herezje szerzy? Ciężki to jest patrol, gelenda i inne klamory o gabarytach kiosku ruchu. Sportage ze swoimi kilogramami to raczej waga lekka;
- słabe napędy... w napędach słabe są jedynie sprzęgiełka przednich piast, przy czym problem znika po zastosowaniu sprzęgów manualnych. Problematyczne jest także łożysko igiełkowe prowadzące półoś w piaście - ale tutaj trzeba się wykazać minimum kultury technicznej aby trzymać wszystko pod kontrolą. Acha - te słabe napędy znoszą koła średnicy 31 cali...
- co do chęci topienia się w każdym błocie... Zwykle jest tak, że auto aż gwizda, tylko szofer pizda.

  • Index
  • » Users
  • » leon_zet
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top