You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>Opony całoroczne do Hundai Accent

Forgot password? | Forgot username?

Opony całoroczne do Hundai Accent

Opony całoroczne do Hundai Accent

Witam Wszystkich, jestem tu nowa i mam nadzieję, że uzyskam od Was jakąś radę. Otóż,chciałabym kupić nowe opony zimowe do swojego auta. Byłam już w zakładzie, ale trudno było mi podjąć decyzję jakie opony wybrać. Mam dość zniszczone opony letnie, więc po zimie będę musiała kupić nowe, a teraz najważniejsze są opony na zimę. Ceny są dość wysokie i przyznam, że pieniądze są dla mnie ważne. Pan z zakładu polecił mi tańsze opony całoroczne. Pomysł wydał mi się fajny, ponieważ to załatwiłoby kwestię kupowania nowych opon letnich za kilka miesięcy. Nie wiem tylko czy takie opony są dobre na zimę. Autem głównie jeżdżę do pracy i nie wybieram się na jakieś długie podróże. Czy kupno takich opon całorocznych nie odbije się negatywnie na bezpieczeństwie i komforcie jazdy? Czy nie będę miała problemu np. z jazdą w dużym śniegu albo po oblodzonej nawierzchni ? Będę wdzięczna za pomoc i dobre rady.
Z góry dziękuję

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Jak mówi mądre powiedzenie - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego!  To odnosi się do opon całorocznych. Opona zimowa to zupełnie inna opona niż ta, na której jeździsz w lecie. W skrócie - chodzi tu o przyczepność w okreslonej temperaturze. Jeszcze takiej opony nie stworzono, żeby reagowała na wzrost i spadek temperatur. Opona całoroczna to coś pomiedzy opona letnią a zimową co tak naprawdę nie spełnia swej roli ani w lecie ani w zimie. Jednym słowem nie warto tracić kasy. Pamiętaj dobre opony to podstawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Jak cię nie stać na dobre opony to zmień samochód na autobus.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Dokłądnie! Jestem za tym, co pisze człowiek w poprzednim poście. Nie ma czegoś do wszystkiego - albo masz opony letnie albo zimowe. Na bezpieczeństwie nie radzę oszczędzać!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Zdecydowanie nie polecam opon całorocznych. Poszukaj opon na internecie, być może znajdziesz tańsze. Kup tylko opony zimowe, a jak nie będziesz miała kasy na opony letnie to korzystaj z  komunikacji miejskiej. Nie ma co kombinować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Kilka lat temu sam miałem opony całoroczne. Zdecydowanie odradzam. Miałem problem z wyhamowaniem na suchej nawierzchni i o mały włos nie doprowadziłbym do groźnego wypadku. Najadłem się dużo strachu i na drugi dzień wymieniłem opony. Tobie też radzę kupić porządne ogumienie

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

W przypadku opon bardzo dużo zależy od ich budowy i mieszanki z jakiej zostały wykonane. O ile wierzyć "ekspertom" to mieszankę można dobrać tak, żeby zarówno w zimie jak i w lecie trzymała swoje parametry. Niestety, żadne testy tego nie potwierdzają. Z kształtem bieżnika jest już nieco gorzej. Według sceptyków sezonowej zmiany opon jest to spisek producentów i koncernów mający na celu dojenie kierowców. W praktyce wygląda to tak, że faktycznie opona całoroczna/wielosezonowa ma tendencję do zachowań optymalnych. Nie jest to dobry trend gdyż opona powinna "dążyć" właśnie do zachowań skrajnych: tzn. maksymalizowanie przyczepności; ilości odprowadzanej wody, minimalizowanie zużycia a wszystkie te cechy powinny występować łącznie. Zaprojektowanie opony, która spełniła by te wymagania jest bardzo trudne i praktycznie nieopłacalne. W testach porównawczych opony całoroczne wygrywały z kilku letnimi oponami letnimi ale w konfrontacji z zimowymi wypadały raczej słabo. Moja rada to zakup opon sezonowych. Nie koniecznie muszą to być opony z górnej półki ważne, żeby były nowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

W necie masę osób bije pianę, że amerykanie jeżdżą na całorocznych i żyją. Każdy kto podnosi taki argument musi zobaczyć filmiki co się dzieje w stanach ja na jezdni pojawi się lód. Ja dwa razy w życiu jeździłem na oponach wielosezonowych. Raz wracałem kumpla samochodem, drugi raz wulkanizator namówił mnie na zakup (nie miał nic innego w rozmiarze jaki potrzebowałem). Za pierwszym razem strzeliłem efektowny drift. Za drugim razem opony sprzedałem (ze sporym zarobkiem) po dwóch dniach użytkowania. Na suchym trzymały się jak głupie ale wystarczył deszcz i trzeba było uważać nawet przy bardzo małej prędkości. Od tamtej pory nawet nie chce słyszeć o oponach całorocznych.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę, to jak wyposażymy auto to w końcu nasz własny wybór. Mogę co najwyżej doradzić lub odradzić. Ja jeżdżę na wielosezonówkach już drogi rok, posiadam dokładnie takie Titlehttps://www.continental-opony.pl/samochod/opony/allseasoncontact na mokrej jezdni nie ma w ogóle problemów z hamowaniem, na zaśnieżonej- gdy śnieg przymarznięty auto też się nie buja ani nie ślizga za bardzo- jak na zimówkach.Niemniej jednak jedne opony drugim nie równe, ani całoroczne całorocznym, ani zimowe zimowym. Prawda wychodzi w praniu.

Edited by: Shakal85 - Oct-19-2018 23:24:06

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opony całoroczne do Hundai Accent

Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę, to jak wyposażymy auto to w końcu nasz własny wybór. Mogę co najwyżej doradzić lub odradzić. Ja jeżdżę na wielosezonówkach już drogi rok, posiadam dokładnie takie Titlehttps://www.continental-opony.pl/samochod/opony/allseasoncontact na mokrej jezdni nie ma w ogóle problemów z hamowaniem, na zaśnieżonej- gdy śnieg przymarznięty auto też się nie buja ani nie ślizga za bardzo- jak na zimówkach.Niemniej jednak jedne opony drugim nie równe, ani całoroczne całorocznym, ani zimowe zimowym. Prawda wychodzi w praniu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There is 1 guest and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top