You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Forgot password? | Forgot username?

Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Dziś przy hamowaniu zapaliła mi się kontrolka ABS. Jak puściłem hamulec zgasła i nic się nie działo. Przy następnym hamowaniu sytuacja powtórzyła się. Zatrzymałem się i wyłączyłem silnik. Sprawdziłem czy coś z hamulcami się nie stało itp. Odpaliłem samochód i nic niepokojącego nie zauważyłem. Przy kolejnych hamowaniach temat już nie wrócił. Spotkał się ktoś już z takim przypadkiem ??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Z tym ABS to różnie bywa, bo są przypadki kiedy się świeci cały czas ale wszystko działa bez zarzutów, albo zapala się od czasu do czasu jak u Ciebie. Temat to długi jak rzeka, ale ja zacząłbym od sprawdzenia czujników czy kabel jest ok, bo jak jest przełamany to możne powodować zakłócenia w pracy ABS-u.  Sprawdź też czy wieniec nie jest jakiś zabrudzony. Możesz tez spróbować podpiąć komputer, ale z tego co sie orientuję to błąd wskaże tylko podczas hamowania, a nie na sucho.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

U mnie sie kiedys kontrolka paliła przez pół roku non sto i było ok, komputer nic nie znalazł, a ABS działał bo go czułem przy hamowaniu. Nie wiem dlaczego, ale pewnego pieknego dnia się wyłączyła i teraz gra. Mimo wszystko sprawdź czujniki bo pewnie tu jest pies pogrzebany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Słuchaj, to jest niestety francuz, dlatego też musisz liczyć się z takimi anomaliami tego modelu. Teraz jest zima, więc elektronika lubi pod wpływem wilgoci trochę szaleć, więc ja bym się tym nie przejmował, tym bardziej że pisałeś, że po prostu problem zniknął. Możliwe, że któryś z czujników ABS na którymś kole będzie szalał i to też może skutkować czymś takim.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zapalająca się kontrolka ABS przy hamowaniu

Problem pojawił się kolejny raz więc postanowiłem rozebrać wszystko i sprawdzić. Wyszła niestety niemiła niespodzianka i będę zmuszony wymienić klocki hamulcowe (nie ma tragedii ale też nie ma na co czekać). Generalnie sprawdziłem wszystko co było do sprawdzenia i wygląda na to, że jest ok. Na pewno był dużo syfu z klocków, brudu i wilgoci ale nie sądzę aby to miało większy wpływ na pracę czujników. Dla pewności rozpiąłem kostki i przeczyściłem styki. Niby jest ok ale będę obserwował. W necie doczytałem historię człowieka który miał podobny problem. Wymienił centralkę ABSu- koszt około 2 tys zł, czujniki po 250 zł każdy a problemem był przetarty przewód miedzi czujnikami a sterownikiem którego żaden mechanik nie zauważył.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top