You are here:Start>Forum>View the posts of Albaum

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Albaum
  • » Profile

Posts

Posts

Jul-25-2013 17:45:16
Category: Forum
Forum: Ogólne

No właśnie nie naprawiam jej auta bo się nie chce popsuć.
Inna sprawa że to jak ja jeżdżę czasem jej autem wyłapuje jakieś rzeczy więc żona nie musi się nad tym zastanawiać.
No i to mi w jej aucie fotoradary robią zdjęcia nowyt/smile

Jul-25-2013 0:04:53
Category: Forum
Forum: Ogólne

No właśnie nie zawsze diagnoza jest łatwa do postawienia. Może nie będę tu się rozpisywał i przytaczał technicznych przykładów, ale jeśli nie mam pewności to klient zawsze jest o tym poinformowany i zawsze wytłumaczę mu gdzie leży problem. Zawsze uzgadniam z klientem jakie kroki trzeba podjąć i zawsze zaczynamy od najtańszych rozwiązań. Klient jest też informowany że może pojechać gdzie indziej i zasięgnąć innej opinii.
Nikt nie jest nieomylny i za ewidentne swoje błędy płacę sam i przepraszam klienta nawet za podwykonawców którzy coś sknocili.
Wiele lat pracowałem w autoryzowanych serwisach różnych marek samochodów Opel, BMW, Seat, Hyundai aż do Mercedesa na różnych stanowiskach i w smarach i w krawacie - to nauczyło mnie przede wszystkim ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje i jak wg norm Mercedesa traktować klienta nowyt/smile

Jul-23-2013 17:15:43
Category: Forum
Forum: Ogólne

Zakup samochodu to dopiero początek góry lodowej. Najczęściej kupowane są auta do 10tyś zł później do 15tyś zł.
Są to samochody wyeksploatowane kilkunastoletnie. Ludzie mają świadomość że jak kupili samochód za 8 tysięcy to najpoważniejsza naprawa nie powinna kosztować więcej niż 10% wartości pojazdu. I tu się zaczynają schody bo w głupim golfie 4 tdi kompletne sprzęgło kosztuje 2 razy tyle.
Inną sprawą jest że klienci wybierają najtańsze części pochodzenia chińskiego. Błędem mechanika jest to że nie uprzedzi klienta o tym że te części są często gorsze od starych zdemontowanych. Klient wiedząc że ma nowe części które wytrzymują miesiąc obwinia mechanika za jakość jego pracy. Nie  bierze pod uwagę że sam chciał kupić część za śmieszne pieniądze ale też śmiesznej jakości.
Żartując z klientem jeśli chce ode mnie dobrą i tanią cześć odpowiadam mu że musi kupić dwie. Jedną dobrą drugą tanią.
Niestety rzadko zdarzają zię klienci którzy chcą mieć DOBRZE naprawiony samochód.

Temat rzeka.
Mogę mnożyć przykłady do jutra.

Jul-23-2013 8:18:56
Category: Forum
Forum: Ogólne

Nie dalej jak wczoraj przyjechał do mnie Pan który był zbywany w autoryzowanym serwisie Nissana mając auto na gwarancji.
Nie chcieli mu naprawić samochodu i stwierdzili że musi "sobie sam posmarować" żeby nie skrzypiało.
Wszędzie są ludzie i ludziska... Zgadzam się.
Ale w większości przypadków negatywne opinie nie są obiektywne i wynikają z niewiedzy klienta o tym że pewnych rzeczy nie da się "zrobić na drucik" za 3 zł brutto.

Jul-22-2013 16:49:02
Category: Forum
Forum: Ogólne

Jakość wykonywanych usług nie ma nic do rzeczy w stosunku do niepotrzebnego przeświadczenia kobiet, że są oszukiwane...

Jul-21-2013 21:43:53
Category: Forum
Forum: Ogólne

Tak i tworzymy z żoną jakiś tekst żeby kobiety na prawdę wiedziały że są traktowane u nas w sposób poważny.
Muszą mieć pewność że nikt ich nie "naciągnie".
Mamy wiele zadowolonych klientek.

Jul-21-2013 20:57:12
Category: Forum
Forum: Ogólne

Jeśli faktycznie są jakieś wątpliwości to warto spróbować opinii w innym serwisie - zgadzam się.

Jul-21-2013 19:28:47
Category: Forum
Forum: Ogólne

Niestety muszę bronic nas facetów i nas mechaników. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. To, ktoś chciał zaoszczędzić i pojechał do kowala zamiast do serwisu to nie znaczy, że każdy mechanik to oszust i złodziej. To tak ja by powiedzieć że każdy rolnik jest niewykształcony.
Co do serwisów w Łodzi to zadzwoń do kolegi Wajc'a  728458423 i powołaj się na Albana z Wrocławia. Nie specjalizuje się w Toyotach ale ręczę za uczciwość. Jesteśmy znajomymi z klimatów 4x4 ale samochód to samochód i zasada działania jest taka sama w każdym.

Co do opinii na forach o mechanikach są bardzo często krzywdzące - sam spotkałem się z komentarzem że "mechanik zły" bo klienta nie było stać na naprawę. Niestety dobre jakościowo części (nie z Chin) i fachowa obsługa musza kosztować.  Zawsze w większości znajdzie się negatywne wpisy w sieci, bo jak ktoś jest z jakiegoś powodu zły to ze zwykłej złości chce komuś dopiec i wypisuje różności na forach czy innych portalach. Rzadko zdarza się, że jeśli ktoś jest dobrze obsłużony to się tym chwali wszędzie gdzie tylko można bo dobra jakość uważana jest za pewnego rodzaju normę. A o tym już się nikt nie rozpisuje.

Pozdrawiam Piotr.

PS. I nie, nie pomyliłem tematu i wypowiadam się świadomie w temacie dla kobiet nowyt/smile

Jul-15-2013 21:27:42
Category: Forum
Forum: SKODA

Bez stresu, będzie żyć. nowyt/smile

Jul-15-2013 20:29:09
Category: Forum
Forum: SKODA

Jednoznacznie można odpowiedzieć na to pytanie TYLKO podłączając komputer.

  • Index
  • » Users
  • » Albaum
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top