You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Forgot password? | Forgot username?

Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu posiadam TICO i niestety zaczyna pojawiac się rdza na dole drzwi od kierowcy i pasażera. Czy można temu jakoś zaradzić?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Witam, przy nowych autach nie ma co kombinować samemu bo można tylko pogorszyć sprawę ale że masz Tico nowyt/smile to możesz spróbować usunąć rdzę  w domowych warunkach. Rozumiem że to dopiero początek problemu i blacha nie jest przeżarta na wylot. Najpierw musisz dokładnie umyć autko i wysuszyć. Będzie wtedy widać gdzie pojawiły się bąble. Ja do usuwania rdzy używałem szlifierki ale można też papieru ściernego choć to mniej dokładna i bardziej pracochłonna robota. Musisz dokładnie zetrzeć całą rdzę bo jak zostawisz choć odrobinkę to na bank wróci i trzeba będzie zaczynać od nowa. Jak już sobie poradzisz z całą rdzą to musisz pomalować to miejsce środkiem podkładowym antykorozyjnym ja stosowałem polski Unicor a później lakier. Sa też takie preparaty które stosuje się bezpośrednio na rdzę ale ja nigdy nie stosowałem i po dokładnym usunięciu całej rdzy nie było kłopotów z nawrotem tego paskudztwa. Wszystko zależy od tego jak dokładnie oczyścisz miejsce bo jak przeoczysz nawet malusieńki ślad to na 100% wróci rdza.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

To częsta bolączka w ty autach. Ja osobiście nie kombinowałbym samemu, bo jak nigdy tego nie robiłeś, to możesz tylko zaszkodzić tzn. oczyścisz ale nie dokładnie i rdza będzie zżerać pod lakierem. Radze zabrać auto do warsztatu, zrobić ci to jak trzeba, dadzą gwarancje i będziesz mógł spać spokojnie. Dodatkowo problem może stanowić dobranie koloru lakieru. Lepiej nie brać się za coś o czy się nie ma pojęcia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Problem rdzy jest tak samo stary jak produkcja stali więc nie Ty pierwszy i nie ostatni się z tym borykasz i jest to batalia z góry skazana na niepowodzenie- to tak tytułem uspokojenia.
Tak jak pisał kolega Kamyk13 jeśli tego nie robiłeś to lepiej skorzystać z usług warsztatu. W brew pozorom robota przy blacharce to nie tylko cierpliwość ale też spore umiejętności i doświadczenie. Przy przeżartej rdzą blasze jedno niewłaściwe dotknięcie szlifierki i masz dziurę której w domowych warunkach nie załatasz (jest to do zrobienia ale wymaga posiadania przynajmniej migomatu i kilku innych drobnych narzędzi). Papierem ściernym można ale nie sądzę aby usunięcie było na tyle dokładne aby ta rdza nie wróciła. O ile wiem w zakładach albo wycinają cały element i wspawują nowy albo piaskują i traktują oczyszczony materiał chemią. W domowych warunkach można porobić zaprawki ale jest to rozwiązanie tymczasowe i trzeba się liczyć z tym, że rdza wróci.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Tico - rdza na drzwiach, jak sobie radzić?

Ja widziałem inną metodę... Mianowicie chodzi o to, że maluje się specjalną farbą antykorozyjną np. połowę drzwi. Nie wygląda to za fajnie ale jednakże pozwala na zabezpieczenia pójścia dalszej rdzy na inne elementy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top