You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Forgot password? | Forgot username?

Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Okazało się, że muszę wymienić regulator napięcia w swoim samochodzie. Nigdy wcześniej tego nie wymieniałem. Ma ktoś jakieś wskazówki jak to zrobić żeby nie popsuć  :-D.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

nie wiem jak to jest dokładnie w daewoo ale ja wymieniałem regulator w golfie. Napisze jak to robiłem bo może ci się to przyda. Żeby dobrać się do regulatora musisz zacząć od śrub mocujących kable do alternatora. Są trzy, pierwsza była u mnie schowana pod taką gumową zatyczką, poniżej znajdziesz kolejne dwie. Następnie odkręcasz śrubę regulacyjną z nakrętką zębatą, zdejmujesz pasek klinowy i pokrywę rozrządu. U mnie alternator jest zamontowany na śrubie znajdującej się  pod pokrywą rozrządu. Śrubę odkręcamy i wyjmujemy alternator. Mi zajęło to trochę czasu, bo wychodził bardzo cięzko, a ja nie byłem pewny czy wszystko jest ok i nie chciałem mocno szarpać. Ja wyjmiesz alternator, to możesz już spokojnie wymontować regulator korzystając z pomocy zwykłego płaskiego śrubokręta (przytwierdzony jest dwoma śrubami) Na spodzie regulator się łączy z alternatorem kablem, który trzeba odpiąć. Później montujesz nowy i całość składasz do kupy. Nie jest to jakaś skomplikowana czynność ale trochę zabawy jest.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

W necie straszą, że bardzo łatwo można uszkodzić zarówno alternator jak i regulator. Z mojej wiedzy i z tego co piszesz to, żeby to zrobić to trzeba się postarać. Gdzieś doczytałem, że łatwo kolejność kabli pomylić i można pożegnać się z alternatorem, regulatorem a nawet modułem sterującym o ile taki jest.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

nie wiem jak mógłbyś pomylić kable, jak się boisz, to je oznacz używając taśmy kolorowej. Jak nigdy tego nie robiłeś, to możesz mieć trochę roboty, ale teoretycznie to taka wymiana  ogranicza się do odkręcenia dwóch śrub, które przytrzymują regulator do alternatora. Niestety ze względu na umiejscowienie i trudny dostęp, to musisz wymontować alternator. Robisz to przez odłączenie trzech kabli. Ja nie słyszałem, żeby ktoś coś popsuł przy takiej wymianie. Najważniejsze jest, żebyś przed zabawą odłączył akumulator!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Też mi się wydaje, że to prosta czynność. Alternator w rękach miałem nie raz ale i nie widziałem tak szczególnie dużo rzeczy do popsucia. Oznaczenie kabli to oczywiście podstawa. Zaopatrzyłem się nawet specjalne markery. Martwi minie tyko to czy regulator który kupię nie będzie różnił się od tego który jest oryginalnie (innego koloru przewody itp). Bo już kiedyś miałem taką akcję ale tam odbyło się bez szczególnych komplikacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Jak nie popełnisz błędu podczas zamawiania, to powinno pasować, a ewentualne zmiany mogą mieć charakter raczej kosmetyczny, choć mogą też nieźle namieszać :{  Może też być i tak, że zły dostaniesz i wtedy trzeba odsyłać. Takie pierdoły są najbardziej denerwujące.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

Zrobione i chodzi. Nie obyło się bez przeszkód ale wszystko wygląda obiecująco. Ładowanie jest w granicach 14V i nie skacze więc chyba wszystko działa jak należy. Jutro przeprowadzę próbę bojową i wszystko się okaże.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana regulatora napięcia/alternatora w Daewoo Lanos

A czy wymiana takiego regulatora w Matizie jest trudniejsza? Czy można poradzić sobie z tym samemu?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
20

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top