You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Ciekawy problem Fiat Brava

Forgot password? | Forgot username?

Ciekawy problem Fiat Brava

Ciekawy problem Fiat Brava

Dziś byłem świadkiem takiej oto sceny. Laska zjeżdżała z góry (dość stroma i długa). W pewnym momencie bardzo mocno nią szarpnęła a samochód zgasł. Jak podeszliśmy do niej to tłumaczyła, że zjeżdżała z góry na sprzęgle i przed samym skrzyżowaniem je puściła. Samochód szarpnął i zgasł. Po zjechaniu (zepchnięciu) na bok próbowała go odpalić ale pokazywał się błąd. Po kilku minutach podeszła i odpaliła bez problemu. Błąd zniknął a samochód chodził normalnie. Jak baba wyjechała na środek skrzyżowania na pisku to zeszło się parę osób i zaczęliśmy dyskutować na ten temat.
I teraz pytanie: orientuje się ktoś może czy w bakach samochodów nadal montowane są "zawory bezwładnościowe" ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ciekawy problem Fiat Brava

chodzi ci o czujnik bezwładnościowy, który odcina dopływ paliwa rozumiem? według mojej wiedzy, to tak, kumpel ma fiata seicento i takowy czujnik posiada, wiem, że alfa tez ma takie czujniki, znajdują się pod deska rozdzielczą w okolicy radia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ciekawy problem Fiat Brava

Mnie uczyli, że tego typu zawory montuje się w zbiorniku paliwa. W normalnych warunkach paliwo płynie sobie swobodnie. Gdy dojdzie do zderzenia "grzybek" zaworu wpada w otwór i odcina dopływ paliwa. Teraz są czujniki ale jakoś strasznie to ja bym im nie ufał. Mnie chodziło o zwykły mechaniczny zawór który pod wpływem siły bezwładności zamyka kanał dolotowy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ciekawy problem Fiat Brava

tak kojarzę, że ten zawór montowany jest  w pompie wtryskowej, a dokładnie na przewodzie dochodzącym do pompy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ciekawy problem Fiat Brava

Rozbierałem kilka zbiorników oraz pomp i nigdzie na taki zawór się nie natknąłem. Nigdy jednak nie grzebałem przewodach doprowadzających. Wiem, że wiele samochodów ma specjalny przycisk który włącza się po kolizji. Bez jego naciśnięcia samochód nie odpali.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
46

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top