You are here:Start>Forum>Forum>AUDI>Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

Forgot password? | Forgot username?

Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

Dziś odkręcałem zaciski w swoim Audi. Po jednej stronie obyło się bez problemów po drugiej nie było już tak pięknie. Jakiś matoł który przedtem grzebał przy hamulcach sponiewierał straszliwie łeb śruby. Próbowałem wszystkiego: klucza nastawnego, kombinerek, klucza florenckiego, młotka i przecinaka, w końcu przyspawałem kawałek druta i odkręciłem śrubę. Teraz mam lekkie schody bo nie mogę w żaden sposób dobrać śruby. Byłbym bardzo zobowiązany za info na temat skoku gwintu, rozmiaru itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

Wymiar gwintu M8
Kształt łba  zewnętrzny sześciokątny
Długość 21mm

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

No to chyba mam problem. Właśnie taka śrubę próbowałem wkręcić i nie dałem rady. Oczywiście mówimy tu o innej śrubie którą znalazłem. Nie szarpałem się z nią, żeby gwintu nie zerwać ale po kilku próbach dałem sobie spokój. Obawiam się, że jakiś debil zerwał już ten gwint i nagwintował od nowa albo w metryczny gwint na siłę wkręcił śrubę calową. Widzę, że czeka mnie jutro sporo roboty.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

Niestety potwierdził się czarny scenariusz. Nie byłem w stanie dobrać, żadnej śruby. Oryginalne też nie pasują więc zakładam, że ktoś przerobił ten gwint. Jako, że całość jest sprawna postanowiłem zrobić taki myk: oszlifowałem łeb śruby która była wkręcona, znalazłem nieco większa nakrętkę i wbiłem na oszlifowane miejsce. Całość bardzo dokładnie zespawałem. Wszytko pięknie działa. Wiem, że to druciarstwo ale oryginalny zacisk to kilkaset złotych a używany może być w opłakanym stanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

no to gratulacje dobrej roboty  nowyt/cool  ,a tak swoją drogą, to miałeś jakieś pecha, bo ja jeszcze nigdy nie słyszałem o takich cudach  nowyt/confused

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaką śrubą przykręcony jest zacisk hamulcowy w Audi A4 B5

To jest niestety urok kupowania używanego samochodu. Nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel wymyśli i na jaki genialny pomysł wpadnie. Obiecałem sobie, że nigdy więcej nie kupię samochodu od mechanika lub kogoś kto ma takie aspiracje. Z drugiej strony ciężko się dziwić, że jak ktoś ma w domu trochę warsztatu i narzędzi to z niech nie korzysta. Patrząc na to z boku to w sumie wielka tragedia się nie stała. Lepiej, że facet pomyślał i nagwintował od nowa niż miałby zakręcić śrubę na zerwanym gwincie a takie akcie też już widziałem. Ja swoich spawów jestem pewny więc o urwaniu śruby nie ma mowy. Jak trafię jakiś sensowny zacisk to zmienię w całości i nie będę się bawił.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
115

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top