You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Regulacja zaworów -147 2.0TS

Forgot password? | Forgot username?

Regulacja zaworów -147 2.0TS

Regulacja zaworów -147 2.0TS

Oglądałem dziś Alfę 147 z silnikiem 2.0TS. Samochód ogólnie fajny i w rozsądnej cenie. Jedna rzecz przykuła moją uwagę. Silnik wydawał dziwne odgłosy. Nie było to klekotanie jakie znam z diesla ale coś w rodzaju głuchego szmeru. Dźwięk ewidentnie dobiegał z górnej części silnika i był przytłumiony więc to na 100% nie jest uszkodzenie występujące na "zewnątrz" silnika (w sensie ocierający pasek lub coś w tym stylu). Zapytałem o to właściciele. Gość tłumaczył, że to zawory, że wymieniał rozrząd ale zaworów nie ustawiał. Wydawało mi się, że ustawiane zaworów to relikt poprzedniej epoki a tu proszę. Ma ktoś może obszerniejsza wiedzę na ten temat?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Regulacja zaworów -147 2.0TS

U większości aut nie trzeba regulować zaworów, ale są i takie gdzie się to robi, zwłaszcza jak auto ma kilka dobrych lat. Np Toyota we wszystkich swoich autach obecnie produkowanych zaleca okresowe sprawdzanie zaworów. Generalnie czynność prosta i niedroga więc sprawdź zanim zdecydujesz się na zakup, żeby nie było że to coś bardzo poważniejszego daje o sobie znać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Regulacja zaworów -147 2.0TS

Sprawdzenie a regulacja luzów zaworowych to dwie różne kwestie. Chodziło mi o to, że dziś większość samochodów albo ma hyropopychacze albo inne rozwiązania pozwalające pracować rozrządowi przez 40 czy 60 tys km bez konieczności regulacji. To nie jest "Duży Fiat", że po 20 tys km konieczne było ustawienie luzów zaworowych. Ja przyjąłem taką zasadę w pierwszej kolejności jadę i oglądam co jest. Jak auto nie ma widocznych wad to jedziemy takim pojazdem na diagnostykę. Tam najczęściej wychodzą kwiatki. W tym przypadku problem leży gdzieś po stronie silnika więc ciężko będzie zdiagnozować usterkę. Komputer penie nic nie wykaże bo na desce rozdzielczej jest spokój.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Regulacja zaworów -147 2.0TS

No chyba to logiczne, że jak Toyota sprawdza zawory, to nie dla samego faktu sprawdzenia tylko żeby wykryć ewentualne luzy i je wyregulować. Tak się składa, że Japończycy nie wierzą w niezawodność popychaczy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Regulacja zaworów -147 2.0TS

"Sprawdzenie a regulacja luzów zaworowych to dwie różne kwestie"   Ja zawsze myślałem, że jak się sprawdza to po to żeby jak potrzeba wyregulować luzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Regulacja zaworów -147 2.0TS

No właśni sprawa rozbija się o te właśnie ewentualne luzy. To jest trochę tak jak z olejem- sprawdzasz co dzień, dolewasz jak trzeba. Wiadomo w Maluchach czy innych tego typu maszynach dolewki były częste, w nowoczesnych samochodach jeśli dolewasz oleju to wiedz, że coś się dzieje...
Chodziło mi o to, że kontrola nie równa się od razu regulacji. Pamiętam jak kiedyś koleś miał pretensje to wulkanizatora, że urwał śrubę. Wulkanizator powiedział, żeby gość po 100km dokręcił śruby (powinien powiedzieć, żeby sprawdził dokręcenie śrub). Typ się przejął i jak żadna ze śrub nie chciał drgnąć to wziął 1.5m rurkę założył na klucz i "dokręcił". Podobnie jak jest napisane sprawdzić po 40 tys km to nie oznacza, że trzeba od razu brać klucze i kręcić.
Ale odbiegamy trochę od tematu. Pytałem o to czy nieustawione zawory mogą wydawać szmer. Pamiętam jeszcze z Poloneza, że jak był problem z zaworami to bardziej przypominało to C330 a nie stado mysz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
3

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top