You are here:Start>Forum>Forum>NISSAN>Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Forgot password? | Forgot username?

Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Witam. Potrzebuje pomocy w sprawie dziwnego zachowania mojego auta. Od kilku dni zauważyłem, że przy szybszej jeździe tzn 90-120km/h autem zaczyna trząść. Da się to odczuć na kierownicy, ale też w całym aucie i nawet pasażerowie z tyłu to odczuwają. Do tego jak przy tej prędkości naciskam hamulec, to czuje pulsowanie. Myślałem że to krzywe tarcze albo wyważenie kół, coś z oponami nie tak, więc pojechałem do wulkanizacji i mi tam wszystko sprawdzili. Powietrze tylko dopompowali w tylnym kole bo było mało ale nic więcej nie znaleźli. Problem wciąż jest i tylko w przy prędkości powyżej 90. Szybciej niż 120 nie jechałem, więc nie wiem co się dzieje później. Co to może być?
Dodam jeszcze że to rocznik 2004, benzyna 1.8.
Proszę o poradę

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Na Twoim miejscu podjechałbym do innego zakładu i sprawdził tarcze i całe ogumienie jeszcze raz, bo sam na swoim przykładzie wiem, że Panowie z wulkanizacji to często pojęcia o życiu nie mają, a co dopiero o autach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Zrobiłbym jak kolega radzi, ja na wyważanie jeździłem aż trzy razy zanim zrobili jak należy. Wypada sprawdzić zawieszenie, przeguby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Jak zobaczyłem temat to pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to właśnie opony i tarcze. Zachowując jednak minimum rozsądku wierzę w kompetencje wulkanizatora i jego opinię przyjmuję jako fakt. Moja rada jest taka: podjedź na diagnostykę. Słyszałem o przypadkach kiedy uszkodzeniu uległo zawieszenie i auto traciło stabilność. Niedaleko mam taką szosę gdzie auta sportowe lub usportowione mają bardzo poważy problem z zachowaniem toru jazdy. Pomimo tego, że nawierzchnia jest nowa, to cała pokryta jest niewielkimi garbami. Przy szybszej jeździe daje to efekt jak na statku i nawet auta w 100% sprawne jadą tam dużo wolniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

To nie jest związane z nawierzchnia, bo ten problem mam wszędzie. Pojadę jeszcze raz na sprawdzenie felg i wyważenie, bo może faktycznie cos tam pominęli. Zawieszenie miałem sprawdzane w tamtym roku i było ok, to tak szybko by się posypało?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Jeśli chodzi o nawierzchnię to był tylko przykład. Chodziło mi o to, że opisywane przez Ciebie objawy mogą być wynikiem problemów z zawieszeniem. Przytaczany przeze mnie przykład miał za zadane uwypuklić problem ale wiedzę, że zaciemnił tylko wpis. Wracając jednak do tematu  w przypadku zawieszenia wystarczy zaliczyć jeden konkretny dół i można śmiało nastawić się na remont. Znam przypadek kiedy koleś zebrał wyrwę i podgiął tylną belkę w 206. Kilaka lat temu ciężarówka zepchnęła mnie na krawężnik i uszkodziłem wahacz. Pozornie nic się nie stało i odjechałem z miejsca zdarzenia. Przy prędkości około 60km/h samochód zaczynał myszkować. Po wymianie wahacza wszytko wróciło do normy. Rok to sporo czasu jeśli chodzi o eksploatację. Przez ten okres można wiele rzeczy popsuć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Almera i trzęsienie przy szybszej jeździe

Ja praktycznie co roku muszę cos przy zawieszeniu dłubać, fakt że u mnie to juz wrony zawracają ale i tak na polskich drogach długo bez napraw nie pojeździsz. Moja siostra mieszka w Norwegii i jak mi powiedziała, że ona nie wie co to problemy z zawieszeniem, a auto ma już 10 latek, to dopiero człowiek sobie uzmysławia w jakim syfie przyszło mu żyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top