You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Ubywa płynu chłodniczego

Forgot password? | Forgot username?

Ubywa płynu chłodniczego

Ubywa płynu chłodniczego

Witam. Moje auto to Opel Astra 1.7 CDTI 2004. Ostatnio zauważyłem że ubywa mi płynu chłodniczego. Auto zaczyna się grzać, wentylator dość często się załącza a jak sprawdziłem to płynu dość ubyło bo uzupełniłem ok 1,5l. Niby sie wszystko uspokoiło ale wczoraj zaglądam i płynu znowu ubyło. Nie wiem co jest grane. Szukałem wycieku ale nic nie widzę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Trzeba dokładnie poobserwować czy gdzieś jednak nie cieknie, może winę ponosi walnięta uszczelka głowicy. Dobrym sposobem jest podłożenie  tektury pod silnik jak auto stoi bo wtedy łatwiej widać jak cieknie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Tak jak kolega pisał wcześniej, zauważenie wycieku czasami bywa trudne ponieważ główny ubytek płynu wiąże się z obiegiem i pracą płynu. Najlepiej jest podłożyć papier albo wspomnianą wcześniej tekturę tuż po jeździe.
Jeśli nie znajdziesz wycieku na zewnątrz to zacznij się przyglądać zachowaniu płynu w układzie. Jeśli po otworzeniu zbiorniczka będziesz miał duże ciśnienie (jak odkręcasz korek na ciepłym silniku to rób to bardzo powoli i ostrożnie, żebyś się nie poparzył) albo na opalonym siniku zobaczysz bąbelki w płynie to wiedz, że coś się dzieje. Jeśli z rury będą wydobywać się kłęby białego dymu to wiedz, że coś się dzieje. Jeśli zapowietrzy Ci się ogrzewanie to wiedz, że twoją uszczelka zainteresował się szatan.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ubywa płynu chłodniczego

A jak z radia poleci hevy metal albo czarny rock?   nowyt/laughing  nowyt/laughing
A wracając do meritum to spróbuję z tą tektura bo jak dotąd ciśnienia dużego w zbiorniczku nie ma ani tez białego dymu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top