You are here:Start>Forum>Forum>KIA>KIA Picanto za 16tyś

Forgot password? | Forgot username?

KIA Picanto za 16tyś

KIA Picanto za 16tyś

Witam wszystkich! Planuje zakup małego, miejskiego autka i przejrzałem już tyle ofert, że mam zupełny mętlik w głowie. Sprawa stanęła na tym, że najlepszym rozwiązaniem będzie Kia Picanto 1.0 benzyna + gaz 60KM  z 2007 roku. Cena to 16 tyś. Autko w bardzo dobrym stanie, serwisowane w ASO, jeden właściciel.  Autko ma bogate wyposażenie - ABS, autoalarm, elektryczne lusterka i szyby,  klima, 4xpoduszka powietrzna, kontrola trakcji, halogeny, centralny zamek i wspomaganie kierownicy. Ogólnie auto bardzo zadbane i czyste. Facet który sprzedaje ten samochód zapewniał że mało pali i jest bezawaryjne ale chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda sprawa z tą niezawodnością  i ceną części ? Czy uważacie że za takie wyposażenie i ten model warto zapłacić 16tyś czy powinienem się licytować i do ilu?
Dzięki za pomoc

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

Witaj, sam posiadam Picanto z 2005 roku, jest to drugie auto kupione głównie do jazdy po mieście na zakupy czy żeby dziecko do przedszkola odwieźć. Jeśli chodzi o wyposażenie to dobrze trafiłeś i  jest to duży plus. Ja takiego dobrego wyposażenie nie posiadam ale i tak nie jest źle, tym bardziej że jest to drugie auto i nie miałem zbyt dużych wymagań. Jak do tej pory to samochód sprawuje się bardzo dobrze i od czasu zakupu w 2011 roku nic nie nawaliło. Po zakupie wymieniliśmy płyny i tyle bo była pełna książka i po przeglądzie nic nie wymagało wymiany.  Samochód jest mało awaryjny i jest to jego wielki plus. Ceny części są raczej w rozsądnej cenie i dużo tanich znajdziesz w sklepach internetowych. Ogólnie jesli samochód jest w bardzo dobrym stanie i ma autentyczna książkę to z tym wyposażeniem warty jest 16tyś. Możesz sie oczywiście trochę targować bo nawet jak zaoszczędzisz 100 zł to zawsze jakaś kasa w kieszeni zostanie. Jedyna kwestia do dyskusji to ta "niby" ekonomiczność bo wbrew pozorom Picanto nie pali mało. Mi tez się wydawało, że jak małe to i mało spali a tu szok bo średnio w mieście 8 litrów! Niestety to największa wada tej marki i jak poczytasz opinie to wiele osób ma  ten sam problem i spalanie nawet do 10 litrów dochodzi. Te wszystkie zapewnienia producenta, że pali na granicy 5,5 litrów sa wyssane z palca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

dzięki za odpowiedz ale z tym spalaniem to mnie zszokowałeś bo facet mi mówił że pali ok 6 litrów benzyny w mieście co mi bardzo odpowiada, auto ma załozony gaz więc ty mogę się ratować ale po twojej odpowiedzi jestem trochę zmartwiony i zdziwiony bo czytałem że te auta mało palą...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

zależy co czytałeś, jeśli dane producenta albo jakiś dilerów to nie masz się co dziwić dlatego że te dane są bardzo zaniżone. Poczytaj raczej co piszą zwykli użytkownicy to dowiesz się prawdy, inna sprawa że u ciebie tak źle nie będzie bo masz gaz więc tankowanie nie będzie tak bolesne dla portfela. Picanto ma dużo pozytywów i uważam że warto kupić, jest tani i niezawodny, a spalanie to już inna kwestia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

Kolego nie ładuj się w ten samochód, to taka sama porażka jeśli chodzi o spalanie jak Matiz. Małe auto a pali jak limuzyna- porażka! Myślisz że dlaczego pierwszy właściciel zamontował gaz przy 1.0 ?Odpowiedź jest prosta - wysokie spalanie. Za taką cene kupisz lepszy miejski samochód, choćby Fiat Punto z 2007 roku gdzie spalanie mieści się w granicach 5/6 litrów w mieście. Do tego auto mało awaryjne, a części tanie jak  barszcz. Zastanów się lepiej bo nawet z gazem to dużo wydasz, a tu możesz mieć o niebo lepszy samochód, a jak poszukasz to też z dobrym wyposażeniem znajdziesz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

no to mnie zamotaliście i już sam zwątpiłem... wydawało mi się że to autko super sprawdzi się w mieście  bo małe, niezawodne a do tego ma gaz 
ale teraz to już zgłupiałem no ba jak ma palić jak smok to ja dziękuję. Sam już nie wiem komu wierzyć bo każdy tylko swoje chwali i jedni zachwalają a inni krytykują ....

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: KIA Picanto za 16tyś

Hmmm a może Chevrolet Aveo? Znajomy miał kiedyś, kupił z gazem za 12 tyś zł 2005 roku i powiem Ci, że oprócz blacharki wszystko było super.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top