You are here:Start>Forum>Forum>FORD>Ford Focus - problem z kierownicą

Forgot password? | Forgot username?

Ford Focus - problem z kierownicą

Ford Focus - problem z kierownicą

Witam  nowyt/goodbye 
Ostatnio zauważyłem w swoim Focusie, że trudno chodzi kierownica. Zdarza mi się to tylko rano, kiedy samochód stał przez kilka godzin. Wszystko ładnie zapala, ale jak próbuję skręcić kierownicą, to czuję duży opór, jakby nie było wspomagania. Po kilku sekundach opór ustaje i wszystko wraca do normy. Kilka miesięcy temu miałem robiony przegląd, płyn jest więc,  nie wiem co powoduje takie trudności. Miał może ktoś podobny problem?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ford Focus - problem z kierownicą

Radzę sprawdzić łożyska amorów, sworznie wachaczy i końcówki drążków kierowniczych, bo one mają istotny wpływ na pracę układu kierow.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ford Focus - problem z kierownicą

kiedy płyn był wymieniany? To że jest to jedno, bo może być po prostu stary. Może pompa wspomagania?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ford Focus - problem z kierownicą

W sumie to nie wiem czy płyn był wymieniany czy tylko dolewany, bo jak oddawałem auto na przegląd, to mówiłem facetowi, że płynu ubyło, po odebraniu z warsztatu widziałem, że zbiorniczek był pełny i już nie pytałem czy cały wymienił czy tylko dolał. Nie wiem, czy to pompa, bo  nie słyszę, żeby jakieś dźwięki dochodziły. Dodatkowo problem pojawia sie tylko rano przez kilka sekund, a później jest ok i chodzi normalnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ford Focus - problem z kierownicą

Ja zacząłbym od zmiany płyny. Tak na zdrowy chłopski rozum to problem jest gdzieś w układzie wspomagania. Płyn potrzebuje kilku sekund, żeby układ zaczął działać poprawnie. Stawiałbym na pompę ale warto zacząć od płynu bo koszt dużo mniejszy a może się okazać, że to właśnie on stracił swoje właściwości.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ford Focus - problem z kierownicą

najpierw dowiedz się czy płyn był zmieniany, choć mechanik może kombinować i prawdy sie nie dowiesz, jak by była pompa to by raczej byś słyszał piski albo szumy. Myślę, że to jednak płyn zwłaszcza jak piszesz, ze problem ustaje po kilku sekundach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
44

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top