You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Koło pasowe alternatora Scenic

Forgot password? | Forgot username?

Koło pasowe alternatora Scenic

Koło pasowe alternatora Scenic

Mam takie pytanie. Regenerował ktoś sprzęgiełko które jest w kole pasowym. Podobno ktoś w Polsce bawi się w tego typu rzeźby. Nowe koło pasowe to coś około 250zł ale to podobno jest zamiennik i żeby mieć pewność, że trochę pochodzi to trzeba wybulić ponad 300zł. Od znajomego słyszałem, że ktoś to regeneruje ale niestety nie znam szczegółów. Będę wdzięczny za info.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Koło pasowe alternatora Scenic

Z tego co wiem to są warsztaty co robią taką regenerację ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Najlepiej jak pogadasz z mechanikiem, to może się coś rozjaśni.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Koło pasowe alternatora Scenic

Mechanicy na temat regeneracji tego typu części nic nie wiedzą. Odnoszę czasem wrażenie, że większość z nich prowadzi nawet politykę dezinformacji. Jednak na częściach jest spory zarobek i nikt z własnej woli z niego nie rezygnuje. Na regeneracji dużo ciężej jest przyciąć grosz. W necie jest kilka firm ale też wiele ostrzeżeń przed kupowaniem przez neta. Cwaniaczki biorą tego typu części z rozbiórek, czyszczą, malują i sprzedają jako regenerowane. Kolega niedawno kupił taki "regenerowany" alternator więc wolałbym zaufaną i sprawdzoną firmę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Koło pasowe alternatora Scenic

Naprawa takich tanich części jest nieopłacalna. Więcej wydasz wysyłając to koło niż cała operacja jest warta. Lepiej jest połazić po szrotach i poszukać używanego koła z rozbitka. Jeśli dobrze kojarzę to koło pasowe alternatora jest nierozbieralne więc z dwóch jednego nie złożysz ale jeśli trafisz na takie które nie jest wyrobione to wystarczy o nie zadbać i będzie chodzić. W przypadku tego typu kół trzeba się zaprzyjaźnić z WD40 lub innym środkiem penetrując-smarującym.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top