You are here:Start>Forum>Forum>AUDI>"Łańcuch" śniegowe tekstylne

Forgot password? | Forgot username?

"Łańcuch" śniegowe tekstylne

"Łańcuch" śniegowe tekstylne

W związku z wiosennym atakiem zimy zacząłem bardzo poważnie zastanawiać się nad łańcuchami śniegowymi. Kilkanaście late tamu klasyczne łańcuchy śniegowe narobił mi bardzo dużo problemów. Zerwany łańcuch pokiereszował mi błotnik a następnie wkręcił się w koło. Dziś znalazłem coś co przynajmniej teoretycznie powinno ustrzec mnie przed takimi przygodami. Mianowicie tekstylny odpowiednik łańcuchów. Podobno patent sprawdza się ale nie we wszystkich samochodach. Na necie wyczytałem dość ogólnikowe wpisy. Podobno wiele zależy od ET samochodu i wielkości opony. Stosował ktoś tego typu produkt ? bo chciałbym się dowiedzieć czy to faktycznie tak pięknie "bangla" jak piszą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: "Łańcuch" śniegowe tekstylne

Jak dla mnie to jakieś badziewie, nie warto sobie głowy zawracać. Musiałeś mieć za luźno zapięty łańcuch skoro ci spadł, poprawnie zamocowany nie ma prawa się odpiąć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: "Łańcuch" śniegowe tekstylne

Trochę zaspałeś z tymi łańcuchami bo zima już się kończy nowyt/laughing  Fakt, ze teraz śniegu w cholerę nasypało, ale od przyszłego tygodnia to już temperatury mocno na plusie. A jeśli chodzi o te łańcuchy tekstylne, to czytałem o nich ze maja dość duzą skuteczność i łatwo się je montuje ale jak to wyglada w praktyce to nie wiem. Podobno najlepiej sprawdzają się na ubitym śniegu i lodzie, a duzo gorzej w głębokim śniegu. Fakt, że montuje sie je tak łatwo, że sam się zastanawiam czy nie kupić ich dla żony  nowyt/smile
http://youtu.be/LdiCcWJniWwTitle

Edited by: Jacek - Mar-15-2013 17:37:47

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: "Łańcuch" śniegowe tekstylne

Jak dla mnie to świetna sprawa, w głębokim śniegu to pewnie nic nie da ale na lodzie to git. Najlepsze jest to że nie trzeba zdejmować takich łańcuchów  na drodze, bo nie niszczą one nawierzchni jak zwykłe metalowe. Chyba na przyszły rok sobie takie sprawię nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: "Łańcuch" śniegowe tekstylne

U mnie rozpięcie/zerwanie łańcuchów było skutkiem wady materiału. Zapięcie nie wytrzymało i łańcuch się "rozwinął". Odnośne łańcuchów tekstylnych to według opisu ich przewaga nad klasycznymi łańcuchami jest taka, że można na nich bez problemu latać po asfalcie tzn. mniej się tłuką i nie wprowadzają auta w dziwne drgania.
Z tym spóźnienie to ja bym nie przesadzał. W grudniu te same łańcuch stały po 120zł teraz mogę je kpić za 90zł. Mam też nadzieję dożyć do kolejnej zimy więc pewnie się jeszcze przydadzą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
80

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top