You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Forgot password? | Forgot username?

Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Byłem w warsztacie i chciałem zmienić koła. W trakcie wymiany przyjechał koleś z felgami i oponami (nówki sztuki). Oczywiście jak to przy takich okazjach w Polsce rozpoczęła się dyskusja. Jej przebiegu nie będę przytaczał bo nie widzę takiej potrzeby ale wniosek a właściwie argument wulkanizatora nieco mnie zdziwił. "Fachowiec" stwierdził, że brak wyważenia kół jest przyczyną krzywienia tarcz hamulcowych. Co Wy na to ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Brak wyważania kół może wpływać  negatywnie na zawieszenie  ale czy może skrzywić tarcze? Trzeba by bardzo długo jeździć takim telepiącym się autem żeby doszło do skrzywienia tarcz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Nie sądzę aby w ogóle była taka możliwość, biorąc pod uwagę to jak zamontowane są tarcze i koła. Tarcze najczęściej krzywią się z przegrzania i nie ma to żadnego związku z wyważeniem kół. Wydaje mi się, że facet rozpaczliwie próbuje uzasadnić sens przyjeżdżania do jego zakładu i płacenia 40 zł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

kiedyś gdzieś czytałem, że przy prędkości ponad 100 km/h siła, z którą bije niewyważone koło, wynosi ponad 50 kg, można więc sobie wyobrazić jaki to ma wpływ na opony, zawieszenie czy układ kierowniczy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Nawet niech ta siła wyniesie 100kg to i tak na tarcze nie będzie miała wpływu. Tarcza może pęknąć tuż przy mocowaniu ale nie wykrzywić się. Zarówno tarcza jak i felga są mocowane do płaszczyzny więc wygięcie w ten sposób jest praktycznie niemożliwe. Wcześniej polecą końcówki, łożyska i inne elementy mocowania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Nie ma takiej fizycznej możliwości żeby tarcze zostały skrzywione.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Niewyważone koła a problem krzywych tarcz hamulcowych.

Też mi się tak wydaje. Nawet kształt tarczy uniemożliwia tego typu usterkę. Taka tarcza wcześniej by się złamała lub pękła. Według mnie jest to kolejna miejska legenda. Ktoś niewyważone koła pomyli z krzywymi tarczami i tak poszło w świat a teraz żyje własnym życiem. To tak samo jak lewe i praw opony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top