You are here:Start>Forum>Forum>CITROEN>Silny zapach benzyny w aucie

Forgot password? | Forgot username?

Silny zapach benzyny w aucie

Silny zapach benzyny w aucie

Witam, jeste tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. W moim aucie  Citroenie Xsara 2002 1.4benzyna od kilku dni bardzo silnie czuć benzynę. Czuć zaraz po odpaleniu auta i jeszcze długo po zgaszeniu kiedy silnik jest jeszcze ciepły. No cięzko jest wytrzymać od tego smrodu, sprawdziłem nie ma żadnych wycieków, wiem ze sa teraz upały ale wczesniej tak nie było a auto mam od kilku lat więc cos tu nie gra. Co powinienem jeszcze sprawdzić?

dzięki

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

Podobne objawy może dać uszkodzony pochłaniacz par paliwa. Posłuchaj czy w nie słuchać przekaźnika lub z baku nie dochodzi charakterystyczne syczenie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

Ja też przerabiałem temat pochłaniacza. Jak szukałem usterki to czytałem o tym, że w aucie może śmierdzieć paliwem (ja tego nie miałem). A odnośnie twojego samochodu to sprawdzałeś instalację na zewnątrz czy też wewnątrz auta. Znam przypadek uszkodzenia jakiegoś zaworku (te ekologiczne bzdety). W samochodzie waliło tak jak by ktoś rozlał benzynę na podłodze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

Pochłaniacz tez przyszedł mi do głowy więc go oblukałem ale nie widać żadnych usterek a instalację to sprawdziłem na zewnątrz auta, kumpel zasugerował że pewnie mam przerdzewiały bak i stąd ten smród ale jakby tak było to by mi się benzyna lała a ja nic nie widzę żadnych śladów więc to raczej nie to.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

sprawdziłbym szczelność układu paliwowego, faktycznie zbiorniki mogą korodować najczęściej na spawach i powodować wycieki ale to byś zauważył jak dobrze obejrzałeś auto. Może tez być winny filtr paliwa i zbyt duże ciśnienie w układzie zasilania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

Sam miałem kiedyś podobny problem, nieźle jechało benzyną w środku i stawałem na głowie zeby znaleźć przyczynę. Sprawdziłem wszystko i nic. Problem skończył się kiedy minęły upały.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach benzyny w aucie

Opary to nie to samo co benzyna. Może być tak, że masz maleńką nieszczelność i opary będą się ulatniać a cieczy nie zobaczysz bo jej fizycznie tam nie ma. Problem nie będzie leżał po stronie przewodów bo już byś miał w samochodzie kałużę. 
Słusznie zauważył też kolega sokrates, że w czasie upałów problem może narastać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top