You are here:Start>Forum>Forum>HONDA>Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Forgot password? | Forgot username?

Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Siemka. Jestem nowym użytkownikiem a moje auto to Honda Civic 99 1,4 90KM. Od dłuższego czasu mam problemy z wrzuceniem 4-biegu, wszystkie pozostałe wchodzą normalnie. Byłem u mechanika i przy okazji robienia zawieszenia wspomniałem że bieg ciężko wchodzi i trzeba mocno wpychać albo dawać na luz i dopiero potem wrzucać a mechanik powiedział że mam sprzęgło do wymiany. Teraz się zastanawiam czy to aby napewno sprzęgło bo raczej z innymi biegami też byłby problem? Wymiana sprzęgła to spory wydatek więc wolałbym zrobić to w ostateczności. Dodam jeszcze że nie ma żadnych innych objawów które wskazywałyby że to właśnie sprzęgło. Jaka jest wasza opinia?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Wymiana sprzęgła nigdy nie zawadzi (o ile ma ono już jakiś przebieg i cię stać na taką wymianę). Co do usterki. Nie sądzę aby winne było sprzęgło. Stawiałbym na synchronizator lub jakiś inny problem w "wodzikami". Nie słyszałem aby bigi wyskakiwały na skutek zużytego sprzęgła (nie wykluczam takiej możliwości, twierdzę tylko, że się z czymś takim nie spotkałem).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Kolego ja miałem taki sam problem i mój mechanik również proponował wymienić sprzęgło. Zastanawiałem się mocno bo auto miało juz sporo przejechane ale zastanawiało mnie też to że z innymi biegami nie było problemów i żadnych innych objawów też nie było. Pojechałem do innego mechanika a ten powiedział że do wymiany jest synchronizator 4 biegu.Po wymianie jak ręką odjął.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Civic i problem z wrzuceniem 4 - biegu

Taki stan rzeczy (chodzi o parcie mechaników na wymianę sprzęgła) wynika głownie z fakty, iż skrzynie sypią się dość rzadko. Ponadto wymiana sprzęgła jest dużo prostsza od naprawy skrzyni. Osobiście spotkałem się z taką sytuacją, że przestał wchodzić wsteczny. Mechanik wymienił sprzęgło (sprzęgło i tak było do wymiany) i wsteczny zaczął lepiej wskakiwać. Poprawa jednak była bardzo krótka. Jeśli ktoś miał podobny problem to będzie cisnął na wymianę sprzęgła.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top