You are here:Start>Forum>Forum>NISSAN>Wycie skrzyni biegów

Forgot password? | Forgot username?

Wycie skrzyni biegów

Wycie skrzyni biegów

Witam, moje auto to Nissan Maxima  2001 3l benzyna+gaz 200KM. Mam problem z wyjącą skrzynią biegów, kiedy uruchamiam samochód słychac wycie, a jak naciskam na gaz czy sprzęgło wycie cichnie, podczas jazdy jest tak samo.  Nie wiem o co chodzi, ponieważ skrzynia była wymieniana rok temu, olej też i wszystko działało jak należy do teraz. Co mogło sie stać? Bardzo proszę o jakieś sensowne odpowiedzi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycie skrzyni biegów

wycie skrzyni to najczęściej oznaka, że potrzebna jest jej wymiana, u Ciebie skrzynia była wymieniana więc cos tu nie gra. Pytanie czy była wymieniana na nową czy  używkę? Jesli używkę to może i ona kończy swój żywot. Może być tez tak, że wyje ci łozysko, co da się naprwić ale trzeba by to szybko sprawdzić bo jak łozysko się rozleci to nie będzie w ogóle co naprawiać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycie skrzyni biegów

Skrzynię znalazł mi mechanik od innego auta, wszystko działało jednak prawidłowo aż do teraz, będę musiał pojechać na sprawdzenie bo jeśli to łożysko jak mówisz to jest szansa na ratunek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycie skrzyni biegów

Przeważnie wycie to oznaka uszkodzonego łożyska ale z opisu jaki zamieściłeś wynika, że to nie skrzynia. Kiedy uruchamiasz samochód to skrzynia nie pracuje bo uruchamiasz go albo na luzie albo na sprzęgle. Podobnie kiedy naciśniesz sprzęgło to rozłączasz skrzynię i silnik bo takie właśnie zadanie ma sprzęgło. Chyba, że mówisz o przypadku kiedy wciskasz sprzęgło podczas jazdy. Dodanie gazu też nie wiele zmienia w przypadku skrzyni. Jeśli wrzucony jest bieg to on reakcja na gaz dla skrzyni jest prawie żadna. Jest to tylko zmiana obciążeń i prędkości obrotowych ale nie jest zmiana drastyczna bo skrzynia policzona jest do tego aby takie różnice znosić. Ja bym szukał gdzie indziej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top