You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Wskaźnik poziomu LPG

Forgot password? | Forgot username?

Wskaźnik poziomu LPG

Wskaźnik poziomu LPG

Po długich bojach zmieniłem holenderską butlę na polską. Wszystko działa pięknie ale nie mam wskaźnika ilość gazu (w oryginale wskaźnik był podłączony do wskaźnika paliwa i działy się cuda). Ma ktoś pomysł jak "przeciągnąć do środka" taki wskaźnik ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wskaźnik poziomu LPG

Na allegro sprzedawane były kiedyś gotowe urządzenia tego typu. W tej chwili już tego nie ma ale w necie widziałem ogłoszenia tego typu. Jeśli nie jesteś elektronikiem to w domowych warunkach nic nie zrobisz. W butli wskaźnik jest mechaniczny i trzeba by było opanować kwestię rezystancji. Jest to do zrobienia ale trzeba mieć trochę pojęcia o elektronice i elektryce. Ja radzę poszukać gotowych rozwiązań.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wskaźnik poziomu LPG

Gotowych rozwiązań nikt nie ma, a te które są to jakieś półśrodki. W największym skrócie: w butli jest pływak a obraca "magnesem". Wskazówka w liczniku reaguje na ten obrót. Licznika nie ustawia się w konkretnej pozycji ale koryguje na postawie danych dystrybutora.  Czujnik wskaźnika montuje się na liczniku i przeprowadza wskaźnik do środka. Sam sobie odpowiedz jaką taki układ ma dokładność.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top