You are here:Start>Forum>View the posts of Urbański

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Posts

Posts

Jun-17-2013 22:49:25
Category: Forum
Forum: MAZDA

Mam już upatrzony egzemplarz. Z rdzą był problem więc wymieniony zostało pół podwozia. Teraz podobno jest git. W tym aucie dach jest odsuwany. Trochę mnie to martwi ale podobno da się z tym żyć.

Jun-16-2013 16:32:30
Category: Forum
Forum: MAZDA

Co myślicie o wynalazku pod tytułem 121. Od dłuższego czasu szukam samochodu na dojazdy. Początkowo miało być Tico ale nie mogę znaleźć nic godnego uwagi. Pod drodze oglądałem jeszcze kilka innych aut ale w większości były to wraki. Za 3 tys nie spodziewam się cudów ale podłoga łatana płytą pilśniową to już lekka przesada. W oko wpadała mi Mazda 121 ale jest to samochód mało znany w Polsce, prosiłbym więc o opinie.

May-14-2013 20:05:42
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Ja to wiem i dlatego mam ich w dalekim poważaniu. Mam trochę pojęcia o tym jak powinna wyglądać wymiana więc zaczaiłem o co biega. Normalnie klient dostaje gadkę o krzywych felgach lub coś w tym stylu. Większość osób łapie się na te bajery i buli. Firma robi wrażenie super profesjonalnej. Jak przychodzi mechanik to zarzuca na siedzenie pokrowiec, sam wjeżdża na stanowisko. Ty jesteś zapraszany do poczekalni gdzie dostajesz kawę i czekasz na skórzanej kanapie. Przez szybę możesz obserwować co dzieje się z twoim autem itp. Na wielu osobach robi to ogromne wrażenie. Z tych pozostałych czterech firm tylko jedna jest warta zaufania. Żeby u nich wymienić opony trzeba się umówić, bo mają takie kolejki, że głowa mała. Mam do nich 10km więc jakoś nigdy nie mam do nich po drodze.

May-14-2013 18:08:28
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Kolega Urbański nic takiego nie napisze bo kolega Urbański wie, że 30% kierowców w naszym kraju ma świadomość tego na czym jeździ. 50% nie jest stać na te wszystkie nowinki i akcesoria a czasem nawet na zakup porządnego kompletu. Pozostałe 20% to ludzi którzy druciarstwo mają w krwi. Mój poprzedni post był odpowiedzią dla kolegi Wojtka.
Poczułem się trochę wezwany do tablicy więc napiszę dlaczego ja, choć wiem jakie zalety ma azot nie stosuje go w sowim samochodzie. W mojej okolicy jest 5 firm które mają taką usługę w ofercie. W czterech z nich azot jest płatny 10zł od koła. W piątej jest gratis do wymiany. Żeby jednak zarobić koledzy z warsztatu bardzo mocno żałują pasty. Efekt jest taki, że po wyjechaniu z warsztatu koła zaczynają gubić ciśnienie. Ponowne napełnienie to 5zł. Napełniać można tak do usranej śmierci. U mnie pomogła dopiero wizyta w innym zakładzie gdzie wymiana przeprowadzona została zgodnie ze sztuką.

May-13-2013 22:33:36
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Nie wiem jak on sobie to wyobraża ale boję się, że większy alternator może przeładować akumulator. O ile wiem to alternator jest liczony (w sensie moc alternatora) w oparciu o konkretną instalację. Takie kombinacje wydają mi się bardzo ryzykowne i zupełnie niepotrzebne. Pogadam jeszcze z gościem, może coś na szrocie trafię i zainwestuję.

May-13-2013 22:02:27
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Opony o innym bieżniku na każdym kole. Każda felga inna. Opony o zerowym bieżniku. Felgi prostowane na pniaku. Opony mające po 15 lat. Jazda na dojazdówce. Opony o dwa rozmiary za małe i naciągnięte na felgi 19", bo tak jest modnie. Chyba nie muszę więcej pisać, żeby uświadomić Wam, że ludzie w tym kraju nie przykładają raczej wielkiej wagi do zagadnień związanych z ogumieniem. Ja nie pompuje azotem bo firmy, które  w mojej okolicy prowadzą tego typu usługę lecą sobie w ch... . Nie zauważyłem też różnicy więc postanowiłem, że nie będę się z koniem kopał. Jeśli to kogoś interesuje to mogę opisać bardzo ciekawą praktykę z którą spotkałem się już nie raz.

May-12-2013 23:11:21
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Znalazłem fajne Tico. Stan ogólny bardzo dobry ale ma uszkodzony alternator. Trochę mnie to zmartwiło bo nie mogłem w pełni go przetestować. Wstępnie umówiliśmy się na kwotę 750zł. Warunkiem jest oczywiście jazda próbna. Facet stwierdził,że ma w garażu alternator od innego samochodu więc go wsadzi i będę mógł się przejechać i sprawdzić. Jak myślicie taka zmiana jest bezpieczna?

May-12-2013 22:22:05
Category: Forum
Forum: CITROEN

Zawsze możesz wymienić głośniki na lepsze i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.
A tak poważnie to może na skutek drgań uszkodzeniu uległ plastik lub jego mocowanie.

May-12-2013 22:17:58
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Zdania na temat azotu w oponach są tak różne jak ludzie je stosujący. Jedni chwalą inni twierdzą, że to zbędny wydatek. Do mnie osobiście przemawia argument związany z zanieczyszczeniem woda, olejem itp jakie przedostaje się do opony podczas pompowania koła klasycznym kompresorem. Woda i olej w oponie to faktycznie problem, zarówno dla opony jak i felgi (szczególnie stalowej). Azot nie wchodzi w też reakcję z metalem i gumą. Ponadto azot jest mniej czuły na zmiany temperatury dzięki czemu uzyskujemy stabilniejsze ciśnienie. Podobno azot ma też wolniej przenika przez ewentualne nieszczelności.
Ja osobiście tylko raz zastosowałem azot i uznałem, że nie będę przepłacał. Na papierze wszystkie te zalety wyglądają imponująco. W praktyce zwykły kierowca nie wychwyci różnicy.

Apr-28-2013 13:12:15
Category: Forum
Forum: VW

To dziwna sprawa. To co piszesz nie do końca się zgadza z moją wiedzą ale cóż człowiek uczy się przez całe życie. Być może w twoje okolice trafiła jakaś trefna seria albo jakiś cwaniak wziął na stan odrzut z fabryki i teraz sprzedaje gówno jako pełnowartościowe towar.

  • Index
  • » Users
  • » Urbański
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top