You are here:Start>Forum>View the posts of Syfon

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Syfon
  • » Profile

Posts

Posts

Mar-04-2013 20:15:13
Category: Forum
Forum: LANCIA

W 100% muszę Ci przyznać rację. TDI w Sharanie praktycznie pali tyle samo a samochód jest dużo większy. 1.9JTD mają bardzo dobra opinię i to 2.0 nijak do niej nie przystaje. Gdzieś czytałem, że Fiat Lancię wykupił trochę na siłę i te firmy jakoś szczególnie nie chcą ze sobą współpracować. Nie wiem czy to prawda ale gdzieś czytałem na ten temat. Trochę szkoda bo gdyby Fiat trochę inaczej postawił sprawę to bez problemu mógłby dziś dyktować warunki takim producentom jak Audi czy Volkswagen a tak to w Europie tyły obstawia.

Mar-04-2013 19:34:51
Category: Forum
Forum: LANCIA

Poczytałem dokładnie i faktycznie silniki Lancii oznaczone są jako 2.0JTD. Trochę to mylące bo 1.9 i 2.0 czasowo praktycznie się na siebie nakładają i wiele osób myli te dwa silniki wprowadzając straszliwy zamęt. Nie chodzi mi o fora bo tu wiadomo trzeba brać poprawkę, że nie zawsze po drugiej stronie jest ktoś obcykany ale takie babol można spotkać w artykułach i recenzjach. Ten "właściwy" 1.9 ma 105KM a jednostka 2.0 ma tych koni 109. Nie bardzo wiem o co kaman z tymi silnikami ale Lancia (w tym Vanowatych) ma dziwną manierę "nie stosowania" Fiatowskich silników. Chodzi mi o to, że Fiat, Alfa i inne modele Lancii mają 1.9 a w tym siedzi 2.0.  Tak samo jest z silnikami 2.2 wszędzie 2.4 a w Lancia Phedra jest 2.2JTD. Ciekawi mnie dlaczego tak jest. Czy to kwestia polityki firmy czy wymogi techniczne. Jak się zagłębić w temat to okazuje się, że fiat produkuje milion różnych silników i nikt na świecie nie wie jak je odróżnić (żeby było jasne: to ostatnie stwierdzenie to żartobliwe przekoloryzowanie).

Mar-01-2013 22:44:02
Category: Forum
Forum: LANCIA

Jeśli interesuje Cię ten samochód to zwróć również uwagę na Peugeota 806, Citroena Evasion oraz Fiata Ulysse. Te samochody praktycznie niczym się od siebie nie równią. Rozszerzając zakres poszukiwań będziesz miał dużo większe pole manewru w kwestii wyboru silnika. O ile wiem to Zeta miała montowane tylko dwa rodzaje silników benzynowych (oba to dwu litrowe jednostki) oraz dwa diesele 2.1 TD oraz 1.9JTD. Biorąc pod uwagę raczej wątpliwa sławę silników benzynowych Lancii to wyboru praktycznie nie ma.

Mar-01-2013 22:16:39
Category: Forum
Forum: CITROEN

Mam bardo ciekawą historię wpisującą się w klimat tematu.
Kolega ma Scenica. Pewnego pięknego dnia przyszedł do garażu i stwierdził, że samochód odmówił posłuszeństwa. Przekręcił kluczyk i nic się nie stało. Po prostu cisza rozrusznik nie kręci, kontrolki nie gasną. Wpadł na pomysł, żeby odpalić samochód "na pych". Tak też zrobił i zadziałało. Pojeździł kilka dni normalnie ale problem wrócił. Zadzwonił do znajomego mechanika, który kazał mu szybko przyjechać bo akurat ma czas bo umówiony klient się nie zjawił. Znowu "na pych" i długa do warsztatu. Kolega zdał dokładną relację co i jak. Mechanik stwierdził- rozrusznik się zwiesza. Do wymiany poszedł rozrusznik. Kilka dni było super. Wiadomo nowy rozrusznik, więc mniejsze opory itp. Po kilku dniach znowu auto nie chciało odpalić. Kolega za telefon i znowu wizyta u mechanika. Ten zrobił rundkę, kilka razy zgasił, odpalił, zgasił itp. Auto zostało w warsztacie na oględziny. Po dwóch dniach dzwoni mechanik, że już naprawione, winny był przekaźnik a do zapłaty jest 120zł. Kilka dni radości i znowu problem. Niestety nie było już górki w pobliżu więc trzeba było skorzystać z pomocy drogowej. Holowanie do warsztatu 250zł. Mechanik akurat nie miał czasu, więc kolega się zdenerwował i zadzwonił do swojego szwagra, żeby przyciągnąć auto do domu. Szwagier przyjechał, Scenica na linką i do chałupy. Już w domu szwagier (zawodowy kierowca) stwierdził, że coś mu nie pasuje w tych naprawach. Wsiadł do samochodu, przekręcił kluczyk i nic. Otworzył maskę, popatrzył. Wsiadł za kierownicę przekręcił kluczyk i bez słowa wysiadł i odjechał. Za 15 minut przyjechał z miernikiem i kluczami. Posprawdzał coś i po chwili podjechał swoim samochodem bliżej. Z bagażnika wyciągnął kable rozruchowe i podpiął do swojego samochodu. Jeden strzał i samochód zapali. Okazało się, że stary akumulator nie trzyma prądu. Rozładowywał się tak bardzo, że nie był w stanie przekręcić rozrusznikiem ale kontrolki świeciły się normalnie. Jak kolega odpali maszynę z pychu to akumulator zdołał się trochę naładować, przez weekend jednak padał. Jak pojechał do mechanika to też z marszu trafiał na podnośnik. Gdyby trochę postał to może "mądry" mechanik zorientował by się, że bateria zdechła a tak blisko tysiąc złotych poszło w p...du.

Feb-28-2013 21:53:09
Category: Forum
Forum: RENAULT

Dziś pod firmą kolega nie mógł otworzyć swojego Scenica. Na początku myśleliśmy, że winne są baterie w pilocie. Szybka runda do marketu i wymiana na parkingu nie przyniosły rezultatu. Zamki w drzwiach padły i nie można ich otworzyć z kluczyka. Tak podobno dzieje się w samochodach z centralka otwierana z pilota. Nikt nie używa kluczyka więc syf dostaje się w zamek i niszczy zapadki.
Moje pytanie brzmi jak wygląda kwestia wymiany takiego zamka ? Wymienia się wkładkę czy cały zamek ?

Feb-19-2013 21:08:21
Category: Forum
Forum: OPEL

Nawet na przykładzie tej historii widać, że wielu ludzi lubi myślenie magiczne i życzeniowe. Wystarczy przed nosem pomachać fakturą z Niemiec czy książką serwisową i nikt już nie sprawdza skąd faktycznie auto przyjechało. Wystarczy, że przebieg skoryguje się do 190 tys km i można bez problemu sprzedać kremowego Passata kombi jako nówkę sztukę.
Wracając jednak do tematu to taka szczegółowa rozkmina VINu byłaby nie do przecenienia. O ile pamiętam to  amerykańskie auta mają takie proste kodowanie VIN np. pierwsza litera to kolor, A to czerwony itp.

Feb-19-2013 18:31:21
Category: Forum
Forum: OPEL

Ja wiem z własnego doświadczenia, że ludziska nie sprawdzają stanu auta. Jak sprzedawałem samochód to podstawowe pytanie to ile ma przejechane. Ja zawsze odpowiadam: jakie to ma znaczenie? 3 letnie auto flotowe może mieć 100 tys przebiegu i 10letni samochód z prywatnych rąk też ma 100 tys. Ja flotowego czy taksówki nie wziąłbym za dopłatą. Drugie obowiązkowe pytanie: czy był malowany? Oczywiście, że był. Jak wychodził z fabryki to go pomalowali. A czy był malowany drugi raz to nie wiem bo się nie znam. W polakach tkwią jeszcze takie motoryzacyjne naleciałości rodem z PRLu gdzie rocznik i przebieg to jedyne wyznaczniki ceny. Samochód i tak się psuł więc nie było sensu sprawdzać jego stanu.

Feb-18-2013 21:02:18
Category: Forum
Forum: OPEL

Sting wrote:


bez sensu, to co piszesz, jak auto było sprowadzone z Niemiec i przerejestrowane w Polsce, to dokumenty powinny być, po drugie na jakiej podstawie wnioskujesz, że karaj pochodzenie i pierwszej rejestracji to Niemcy? Na podstawie rachunków za naprawy? Ktos mógł sobie przyjechać do Niemiec tym autem i mieszkać kilka latek, stąd te naprawy. A jak kierownica po lewej stronie, to bez sensu że reflektor na ruch lewostronny?  Zaraz sie pewnie dowiem,że przekładka była robiona? Kupy sie to nie trzyma i tyle.

Wydawało mi się, że chyba jasno napisałem o tym, że była to przekładka a jeśli ktoś nie zrozumiał to teraz to piszę. Na temat tego procederu kilka miesięcy temu pisała np. Interia. Zresztą w necie bez trudu można znaleźć historię ludzi którzy nadziali się na takiego naturalizowanego europejczyka. Chodzi o to, że klient do łapy nie dostaje Briefy czy innego dokumentu urzędowego (żebyś się nie czepiał słów chodzi mi o te dokumenty z którymi idziesz do urzędu i które są weryfikowane przez odpowiednie ku temu organy) a jedynie faktury czy książkę serwisową która to mają uwiarygodnić źródło pochodzenia samochodu. Nie wnikam w to czy komis fałszował dokumenty czy tylko sprytny handlarz łyknął furę od Turka który w takie przekładki się bawi.  Dykteryjka miała służyć jedynie wprowadzeniu w temat numeru VIN o którym pisałem. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką informacją. Taka wiedza mogłaby być bardzo użyteczna dlatego tak bardzo mnie to zainteresowało.

Feb-18-2013 19:12:41
Category: Forum
Forum: OPEL

Nie do końca o to mi chodziło. Według kolesia już w fabryce wiadomo do jakiego kraju dany egzemplarz trafi. Dla mnie sytuacja jest lekko podejrzana. Zawsze mi się wydawało, że fabryka/producent na jakiś tam stan magazynowy i wydziela pojazdy według zapotrzebowania. Z tego co ten człowiek mówił jest tak, że każdy przedstawiciel marki z danego kraju składa zamówienia na konkretną ilość samochodów i auta które schodzą z taśmy są dla niego przygotowane. Nie ma zatem możliwości dowolnego sterowania stanem magazynowym.

Feb-18-2013 18:40:18
Category: Forum
Forum: OPEL

Dziś człowiek sprzedał mi taka oto historię. Człowiek kupił sobie Opla Vectrę C. W papierach stało jak byk, że sprowadzona z Niemiec (książka serwisowa, faktury za naprawy itp.). Co dziwne auto już w komisie było zarejestrowane i opłacone więc, żaden oficjalny urzędowy dokument do zakupionego samochodu dołączony nie został. Ja przyszedł czas przeglądu okresowego, człowieku udał się na stację diagnostyczną i tu niespodzianka diagnosta nie chciał podbić przeglądu ze względu na reflektory homologowane dla ruchu lewostronnego. I teraz pytanie. Facet który mi to opowiadał, twierdził że każdy Opel po 2000 roku ma w numerze VIN zakodowany kraj w którym został sprzedany. Nigdzie w internecie nie znalazłem informacji na ten tama. Wiecie może o co chodzi ??

  • Index
  • » Users
  • » Syfon
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top