You are here:Start>Forum>View the posts of Misiek

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Misiek
  • » Profile

Posts

Posts

Apr-18-2013 20:43:05
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Problem w tym, że zaczyna się robić gorąco. W aucie nie ma klimatyzacji więc szyby to jedyny sposób na obniżenie temperatury wewnątrz kabiny. Miałem nadzieje, że jeśli będę miał już usterkę a przynajmniej zlokalizowany problem to mechanik znajdzie sekundę, żeby opanować temat. Sam za to się nie wezmę, bo nie mogę ale wiedząc co jest uszkodzone mogę namówić mechanika na naprawę. Tak na marginesie, w ekipie jest jeden typek co się boga i kierownika nie boi, za flaszkę bez problemu wybebeszy cały alarm. Jak będę wiedział co jest nie tak to ewentualnie typowi zlecę naprawę i po krzyku.

Apr-17-2013 22:14:23
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

To już Ci tłumaczę. Z tym otwieraniem zamykaniem to był skrót myślowy. Chodziło o to, że poprzedni kierowca przekazał mi kluczyki a ja od razu nie sprawdziłem czy wszystko działa. Uwierzyłem gościowi na słowo. Typ podpisał protokół przekazania a kierownik go przyjął bez zarzutu. Potem ja dostałem furę i też nie miałem zastrzeżeń. Facet spokojnie odszedł z firmy więc nikt nie wie co się działo wcześniej. Teraz się skup ! Jak już napisałem jeżdżę samochodem od miesiąca (nawet trochę lepiej) do tej pory było zimno więc nie otwierałem szyb. Teraz kiedy jest już ciepło zacząłem otwierać okna. Jak otworzę szybę to ona wraca. Dzieje się tak podczas jazdy. Jak zgaszę samochód z otwartą szybą to ona zostaje na dole. Przy kluczyku mam dodatkowego pilota od alarmu. Po naciśnięciu guzika, centralka zaskakuje i szyby idą w górę (dziś to sprawdziłem) Tak jak pisałem wcześniej jest to firmowe auto więc na dużo pozwolić sobie nie mogę. Ja mam za zadanie przejechać z punktu A do punktu B i to wszytko. Nie siedzę w nim i nie sprawdzam. Jak coś się spier.... to mam obowiązek niezwłocznie pojechać nim do warsztatu. Tak jak pisałem wcześniej problem już zgłosiłem ale mechanik mnie olał. Stwierdził, że mogę nie otwierać i też przeżyję a on nie ma czasu szukać. Gdybym znał konkretną przyczynę to penie znalazł by czas, żeby naprawić.

Apr-17-2013 0:01:59
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

O miesiąca jeżdżę służbowym H200. Samochód ogólnie fajny ale ostatnio wyszła na jaw usterka która wyprowadza mnie z równowagi. Chodzi o to, że w samochodzie samoczynnie zamykają się szyby. Sprawdziłem już włącznik i on jest ok. Problem zgłosiłem ale pozostał bez odzewu. Poprzedni kierowca jak przekazywał mi auto mówił, że po zakupie został zamontowany w nim alarm z domykaniem szyb. Do tej pory nie miałem okazji korzystać z tej funkcji i nie wiem nawet jak ona działa. Co więcej nie otwierałem nawet szyb bo było za zimno. Jak myślicie to zwarcie na obwodzie czy problem z alarmem ??

Mar-24-2013 19:06:30
Category: Forum
Forum: MINI

Jak dla mnie ten samochód to taka sama porażka jak New Beetle. Ktoś z działu księgowego wymyślił sobie, że unowocześni klasyczne auto i w ten sam sposób zbije zaskarbi sobie zarówno zdeklarowanych użytkowników jak i nowych którym przeszkadzał archaiczny charakter samochodu. To jest totalna bzdura, remake prawie zawsze jest katastrofą. Gdyby nie reklama i ciągłe podpinanie się właśnie pod BMW to o tym samochodzie pewnie nikt by nie słyszał. Druga sprawa to diesle. Jakoś nie słyszałem o tym silniku. JTD, TDI, HDI to obrastają już prawie w legendy.

Mar-14-2013 22:52:24
Category: Forum
Forum: SKODA

Żona koleżki zdawała egzamin na prawo jazdy. Egzaminator zapytał ją o dwie sprawy. Pierwsza: kiedy należy włączyć podgrzewanie tylnej szyby? i drugie: jak należy sprawdzać poziom płynu do spryskiwaczy w sytuacji kiedy zbiorniczek jest ukryty? Według egzaminatora te informacje są zawarte w instrukcji obsługi każdego pojazd. Gdyby ktoś miał dostęp do instrukcji Skody Fabia II i mógł rzucić światło na tą sprawę (w tych do których mam dostęp nie ma o tym ani słowa).

Mar-09-2013 21:07:58
Category: Forum
Forum: SEAT

Temat spawania miski rozwinął się nadspodziewanie więc dorzucę jeszcze jedną kwestię. Chodzi o to, że przy okazji roboty przy silniku zostały zdemontowane zderzaki (to oczywiście tak w wielkim skrócie). Teraz jest problem bo kolega chce załatać pamiątkę po zeszłorocznym śniegu (właściwie to słupku ukrytym pod jego warstwą). O tym, że zderzaki można spawać wiem ale spawanie dotyczy pęknięć, co jednak zrobić kiedy w zderzaku jest ubytek ? czy spawając plastik można uzupełniać luki tak jak w spawaniu stali ?

Mar-08-2013 18:41:17
Category: Forum
Forum: HYUNDAI

Jedyny problem jaki ja bym widział to brak serwisów w mniejszych miastach. Kolega ma Hyundaia Caupe i miał problem ze znalezieniem ASO. Części są raczej dostępne choć nie ma ich tyle co do VW czy Audi ale są. Ich ceny też nie doprowadzają właścicieli na skraj bankructwa. W razie czego zawsze można posiłkować się netem. Z tego co czytam to fura jest już po gwarancji więc autoryzowany serwis można olać. Każdy mechanik na pewno poradzi sobie z taką fura bo to nie Rolls czy Bugatti gdzie wiele części wytwarzanych jest ręcznie.

Mar-07-2013 17:45:52
Category: Forum
Forum: SEAT

Auto trafiło do warsztatu i po wjechaniu na kanał okazało się, że nie jest tak różowo jak początkowo sądziliśmy. Szczegółów nie znam ale bez zakupów się raczej nie obejdzie. Spawanie tez oczywiście będzie ale nieco bardziej skomplikowane niż początkowo zakładaliśmy. Z relacji mechanika jasno wynika, że powodem wycieku nie było zaczepienie o krawężnik. Zarówno silnik jak i skrzynia noszą podobno ślady bardzo mocnego trafienia. Mechanik twierdzi też, że ktoś już to naprawiał i właśnie w miejscu tej naprawy pojawił się olej. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

Mar-06-2013 20:28:48
Category: Forum
Forum: SEAT

Do spawania aluminium i innych stopów to raczej TIG ale to bez znaczenia. Dobry spawacz nie będzie pewnie miał z tym większych kłopotów. Widziałem już spawane obudowy skrzyń czy nawet bloki silnika. W tym przypadku problem polega na położeniu akcentu na "dobry". Jeśli typ się uczy to może spier...lić robotę i wtedy to już na pewno będzie trzeba szukać używanej misy. W przypadku konstrukcji czy blachy dużym problemem są odkształcenia tu teoretycznie tego problemu być nie powinno. Ja osobiście mam trochę wątpliwości jeśli chodzi o spawanie tego typu części ale skoro mówicie, że można to Wam wierze.

Mar-06-2013 13:42:51
Category: Forum
Forum: SEAT

Kolega najprawdopodobniej przejeżdżając przez krawężnik, rozbił miskę olejową. Patrzyliśmy pod auto i niby wielkiego wycieku nie ma ale jednak. Sprawa nie jest jeszcze do końca jasna bo na razie nie wiadomo, czy jest to pęknięcie na samej misie czy może puściły tylko uszczelnienia. Ja radziłem aby poszukał po szrotach i będzie miał problem z głowy. Do rozmowy wtrącił się inny koleżka który ostro namawia na spawanie. Podobno jego pociotek otworzył teraz zakład i szuka klientów. Ja dość sceptycznie podchodzę do tematu spawania tego typu elementów a co Wy o tym myślicie ?

  • Index
  • » Users
  • » Misiek
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top