You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Oklejanie szyb folią- Scenic.

Forgot password? | Forgot username?

Oklejanie szyb folią- Scenic.

Oklejanie szyb folią- Scenic.

Witam mam takie pytanie: na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych znalazłem folię do szyb. Nowością jest to, iż według zapewnień sprzedającego docięta jest ona na wymiar i montowana przy pomocy wody. Komplet wychodzi coś koło 120 zł. Za najtańsze oklejanie firma chce 300-350 zł w przypadku zamówienia lepszych foli trzeba dać blisko 1 tys zł  :shock:. Stąd też moje pytanie: czy bawił się ktoś w takie wynalazki. Przyznam szczerze, że mam duże obawy bo kupiłem kiedyś folię na monitor i okazał się to porażka roku (do folii przyklejały się pyłki które były bardzo widoczne, ponadto na powierzchni foli samoczynni tworzyły się bąble).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

Było już o tym na forum ogólnym, więc możesz sobie poczytać. Generalnie jak nie masz w tej kwestii doświadczenia, to radzę się za to nie brać. Sprawa prosta nie jest, a końcowy efekt będzie  opłakany. Największym problemem jest utrzymanie szyby i samej foli w nieskazitelnej czystości, a uwierz mi nie jest to łatwe, bo folia przyciąga masę drobnych pyłków i kłaczków.  Jak tego nie oczyścisz, to później wszystko to będzie widoczne na szybie. Dodatkowo bąble powietrza, o których piszesz. Niektórzy próbują je przebijać igłą, ale to narusza gładkość foli i skutkuje jej odklejaniem.
Piszesz, że znalazłeś folię za 120zł, ja zdecydowanie odradzam, takie wynalazki. Generalnie bardzo trudno jest znaleźć na necie folię dobrej jakość, a za taką cenę, to nie spodziewałbym się nic dobrego.
Wybór należy do Ciebie, ale jeśli nie masz doświadczenia, to nawet woda tu nie pomoże. Wydasz kasę na marne, to już lepiej dołożyć parę groszy i zlecić to profesjonaliście, od którego dostaniesz gwarancję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

Wkradło się małe nieporozumienie. Pytałem o tzw. folię statyczną (widzę teraz, że w poprzednio o tym nie napisałem). O Klasycznych foliach w necie jest dużo, są instrukcje naklejania, porady ale o tym produkcje nie znalazłem wiele. O ile wiem to folia jest perforowana więc problem bąbli odpada. Tej foli również się nie przykleja i jest ona wielokrotnego użytku. Dużym plusem jest też to, że byłaby docięta. Pytam o folię w dziale Renault ponieważ szyby w Scenickach do prostych nie należą. Nawet jak wstępnie rozmawiałem z firmą o oklejaniu to usłyszałem, że np. golfa robią za 250 i praktycznie od ręki a Renię to trzeba umówić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

Folia statyczna jest dość prosta w montażu więc myślę, że nie będziesz miał z nią  problemu. Jest  dość wiotka i perforowana, więc jak sam napisałeś  bąble nie spędzą ci snu z powiek. Jeśli jest docięta na wymiar to znacznie uproszcza sprawę, bo nie ma się co oszukiwać czasem trudno idealnie ją przyciąć. Moja rada jest taka: przed montażem dokładnie umyj szybę płynem do szyb samochodowych, przygotuj sobie roztwór - litr wody zmieszaj z 3 kroplami szamponu(przelej to do butelki ze spryskiwaczem), tym roztworem obficie spryskujesz szybę, spryskujesz tym samym roztworem folię i naklejasz ją na szybę.  Powierzchnia jest mokra, więc powinieneś łatwo dopasować ją do krawędzi. Później za pomocą  plastikowej skrobaczki lub gąbki usuwasz nadmiar wody na boki - od środka na zewnątrz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

tylko pamiętaj żebyś nie obkleił wszystkich szyb, bo jak cię policja złapie, to będą jaja  nowyt/laughing

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

dokładnie, żeby Cię nie poniosło z tym oklejaniem nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie szyb folią- Scenic.

O oklejaniu szyb przednich nie ma mowy, u mnie ma to konkretny praktyczny wymiar. O ile pamiętam to przepuszczalność światła na szybach bocznych przednich i szybie przednie powinna być większa niż 70%. Ponadto szyby boczne nie mogą być oklejone tzw. lustrem bo może to powodować oślepianie innych kierowców. Generalnie masa przepisów, dużo obowiązków, mało praw. Niestety rolety w naszym pięknym kraju są koniecznością. Nie wiem dlaczego zarządom przeszkadzają przy drzewa, to znaczy wiem ale nie rozumiem dlaczego za wszelką cenę chcę się ich pozbyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top