You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Problem z drzwiami

Forgot password? | Forgot username?

Problem z drzwiami

Problem z drzwiami

Kupiłem ostatnio Punto pierwszej generacji. Samochód miał uszkodzone drzwi. Na szrocie kupiłem drzwi od takiego samego modelu. Po zamontowaniu okazało się że nie mogę zamknąć samochodu. Drzwi pasują a mechanizmy przełożyłem ze starych drzwi. Sytuacji wygląda tak, że jak się trzaśnie drzwiami to tak jakby nie zaskakiwał zamek. Proszę o pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

mnie zawsze uczono, że złotym środkiem na wszelkie bolączki jest WD40 nowyt/smile więc może popsikaj na początek i zobaczysz, czy będzie jakaś różnica. Jak różnicy nie będzie to sprawdź cięgno w drzwiach, czy czasem zablokowane nie jest.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Smarowałem dokładnie wszystkie elementy i na sucho działają. Dzwoniłem do sprzedającego i pytałem czy aby na pewno dobrze dobrał modele. Podpowiedział mi żebym sprawdził regulację wysokości i konta nachylenia drzwi -podobno mają to być takie dwie śrubki przy zawiasach. Kojarzy ktoś o co chodzi ??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Zgadza się. Przy zawiasach powinny być dwie śruby. Luzując je możesz ustawić kat nachylenia i wysokość. Nie jestem pewny jaki kluczyk ale obstawiam 13.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Dzisiejszy dzień zacząłem od niemiłej niespodzianki. W aucie mam zamontowany alarm który po upływie 20s. do wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki automatycznie zamyka samochód. Pech chciał, że drzwi się jednak zatrzasnęły ale nie chciał się otworzyć. Podczas mocowania się z klamką spadło cięgło mechanizmu otwierającego. Rozebrałem więc wszystko jeszcze raz, naprawiłem wyrządzone szkody i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu drzwi się zamykają. Bez regulacji na śrubach, bez przestawiania czegokolwiek. Do tej pory było tak, że bolec zachodził tylko na zatrzask ale nie zaskakiwał. Trochę się obawiam powtórki z rozrywki ale jak na razie dział bez zarzutu.
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Hmm słuchaj, nie koniecznie trzeba regulować na zawiasach. Jak by co to zauważ, że sam zamek również można regulować. Hmm chociaż w sumie wiesz co czasami jest powodem tego typu zachowania? W drzwiach są takie odboje, które wystarczy po prostu mocniej wkręcić, bo może w innym modelu musiały być mocniej wykręcone, a po założeniu do Twojego modelu okazało się, że po prostu "odbijają" i to jest powodem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Na chwilę obecną drzwi działają bez problemu. Po ponownym i dokładnym nasmarowaniu mam wrażenie, że zamykają się jeszcze lepiej niż wszystkie pozostałe. Muszę tylko wydrzeć alarm lub go przeprogramować bo mi dziad jeden zamyka drzwi i muszę mieć przy sobie non stop drugi komplet kluczyków. Do niedawna było spoko bo przynajmniej drzwi się nie zatrzaskiwały nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z drzwiami

Na chwilę obecną drzwi działają bez problemu. Po ponownym i dokładnym nasmarowaniu mam wrażenie, że zamykają się jeszcze lepiej niż wszystkie pozostałe. Muszę tylko wydrzeć alarm lub go przeprogramować bo mi dziad jeden zamyka drzwi i muszę mieć przy sobie non stop drugi komplet kluczyków. Do niedawna było spoko bo przynajmniej drzwi się nie zatrzaskiwały nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top