You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Forgot password? | Forgot username?

Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Wykonywał ktoś taką operację w sowim Volvo. Słyszałem gdzieś, że właśnie w Volvo taka zmiana jest niemożliwa ponieważ żaróweczki podświetlenia mają specjalne klosze. Nie wiem o co dokładnie chodzi ale nie chce mi się zrywać plastików tylko po to żeby się o tym przekonać. Będę wdzięczny za info.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

chodzi ci o lampki w panelu?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Chodzi o podświetlenie zegarów, przycisków itp. Z moich doświadczeń wynika, że żarówki są uniwersalne. W tym konkretnym modelu nie rozbierałem jeszcze deski rozdzielczej więc nie wiem. W opisach np. na allegro jedni mają takie adnotacje inni nie. Jak szukałem informacji w necie to znalazłem właśnie wpis, że koleś się tym mocował i poległ.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

żarówki są bardzo niestandardowe na specjalnym kołpaku i trudno je dostać w sklepach, najlepiej kupić u dealera. Można wymienić na LED-y ale nie wiem jak pracochłonna to czynność. Wiem, że ludzie zmieniają, więc dać się da, tylko trzeba wiedzieć jak  nowyt/thinking

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Jak znajdę chwilę czasu to powalczę z tematem i dam znać może się komuś przyda. Z ASO i itp jest różnie i oni też wielu rzeczy nie mają. Głównie odbywa się to na zasadzie. Przyjdź z kasa, zostaw zaliczkę a my ci sprowadzimy. Potem czeka się miesiąc czasu na głupoty. Kiedyś próbowałem kupić korki do tapicerki (takie które trzymają). Jak facet w ASO mi zaczął wymyślać jaki to jest problem to dałem sobie spokój i zamówiłem w zwykłym sklepie. Trwało to kilkanaście dni i kosztowało trochę więcej ale dostałem i po problemie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

I jak wygląda sprawa wymiany? Pytam bo też chodzi mi po głowie zamienić zwykłe żarówki na ledy. Spaliły mi się dwie i to w różnych miejscach, więc i tak muszę rozbierać pół samochodu. Słyszałem, że taka wymiana niesie za sobą same plusy. Mnie to głównie zależy na tym, żeby to jakoś po ludzku świeciło i w nocy nie trzeba było po omacku szukać przycisków.

Edited by: Walduś - Feb-24-2013 21:11:15

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Nie zmieniłem ich bo okazało się że za dużo z tym roboty. Podczas demontażu urwałem jeden zatrzask i dałem sobie spokój. Żeby to maiło ręce i nogi to trzeba pruć praktycznie cały środek. Gość w sklepie zapewniał mnie, że ledy nie wyniosą mnie więcej jak 50zł i będą pasowały bez problemy. Aby to zrobić to trzeba poświęcić dwa dni. Jak masz czas i cierpliwość to życzę powodzenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Kiedyś sam się zastanawiałem nad ledami, ale jak mi mechanik powiedział ile przy tym roboty, to zmieniłem zdanie. Zabawa nie warta świeczki, bo efekt ledów nie znowu taki cool

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

To nie o efekt chodzi ale o to, że ledy rzadziej się przepalają i żrą dużo mniej prądy. Z tym prądem to może nie jest aż tak istotne bo alternator daje sobie radę ale zawsze to jakaś korzyść. Jak dla mnie duża zaleta ledów jest to, że świeca dosyć mocno (z tego co widziałem to dużo lepiej i mocniej niż normalne żarówki) a przy tym nie wydzielają ciepła więc nie ma obawy o wypalanie plastików itp. Światło żarówek jest takie "przymulone" a ledów ładnie daje na całość deski.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana żarówek podświetlania na ledy S40

Zwracasz uwagę koledze wyżej, że tu nie o efekt chodzi, a sam za chwilę piszesz, że Ledy mocniej świecą i to ładnie wygląda. Zdecyduj się może o co ci chodzi.
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś montował Ledy dla oszczędności prądu, albo że dłużej świeca.  Jeśli instalacja jest właściwa, to zwykła żarówka świeci latami. Ci co bawią się w Ledy chcą uzyskać właśnie efekt pełnego doświetlenia deski, który jak sam napisałeś zwykła żarówka nie daje. Ten co wybebesza wszystko i montuje Ledy dla oszczędności prądu musi być kompletnym durniem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
42

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top