You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Skoda Fabia pierwszy zakup

Forgot password? | Forgot username?

Skoda Fabia pierwszy zakup

Skoda Fabia pierwszy zakup

Witam, jestem tu nowy więc należy się przedstawić nowyt/goodbye Nazywam się Wojtek i właśnie stoję przed zakupem swojego pierwszego auta. Zdecydowałem się na Skodę Fabię z 2006 roku 1,4 16v +gaz sekwencyjny. Samochód ma przejechane 155tyś i kosztuje 11tyś. Oglądałem to auto już dwa razy i wszystko wygląda ok, w sobotę jestem umówiony na przegląd u mechanika. Jeśli się okaże, że auto jest w dobrym stanie, to je kupię.
Chciałem sie jednak zapytać jak to jest z awaryjnością takich samochodów właśnie z przebiegiem powyżej 155tyś? Czy sa jakieś usterki, które wyraźnie nękają ten model? Czytałem dużo o słabym zawieszeniu i problemach z korozją nowyt/sad . Auto, które chcę kupić miało robione niedawno zawieszenie, a rdzy nie zauważyłem. Jeszcze mam pytanie odnośnie rozrządu, czy w tym modelu montowany jest pasek czy łańcuch? Nie bardzo się na tym znam, a właściciel powiedział, że jest tam łańcuch i jego się rzadko wymienia nowyt/confused . Czy to prawda? Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę??
Dzięki za pomoc

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia pierwszy zakup

Skoda Fabia to dobry wybór, jak gaz był montowany przez dobrego gazownika, to powinien służyć bez zarzutów(poproś o wszystkie dokumenty i gwarancję)Przebieg mógłby byc mniejszy. Radzę się trochę o to  potargować. Mechanik powinien dokładnie obejrzeć zawieszenie i całe podwozie w kierunku ewentualnej korozji. Jeśli o samochód dbano, to raczej nie masz się czego bać. Skoda ma pasek rozrządu, który należy wymieniać co 75tyś km. Jeśli właściciel nigdy tego nie robił, to musisz to zrobić jak najszybciej!! Pogadaj z mechanikiem, bo najczęściej wymienia się też wszystkie rolki i pompe wody. Lepiej zrobic to wszystko przy okazji rozrządu. To nie są małe koszta, więc warto się potargować z właścicielem. Trochę mnie dziwi, że właściciel wprowadził Cię w błąd. Może zrobił to celowo, bo wie że będzie potrzebna wymiana, która jest dość droga.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia pierwszy zakup

koniecznie wymień pasek rozrządu, bo jak padnie to koniec, skoda fabia to dobry wybór ale nie pozbawiony wad. Najczęstsze awarie dotyczą układu zawieszenia i układu kierowniczego. Wnętrze tez pozostawia wiele do życzenia, bo plastiki trzeszczą niesamowicie i jest dość głośno. Pocieszeniem jest dość dobra cena części.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia pierwszy zakup

W naszym kraju praktycznie każdy mechanik naprawi Ci Fabie bo każdy ją zna. Części nie są najtańsze ale też do drogich nie należą. Z racji pokrewieństwa z VW jest dużo zamienników. Nie spotkałem się z łańcuchem w Skodzie więc i w tej którą zamierzasz kupić być go nie powinno. A tak gwoli ścisłości łańcuch wymienia się równie często co pasek (może nie aż tak często ale 155 tys to i na łańcuch za dużo).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top