You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Dorabianie przewodów hamulcowych

Forgot password? | Forgot username?

Dorabianie przewodów hamulcowych

Dorabianie przewodów hamulcowych

Chciałem zapytać: czy ma ktoś doświadczenie z dorabianiem przewodów hamulcowych. Jak ostatnio robiłem hamulce zmieniłem jeden przewód. Był pomalowany więc po cenie mogę tylko się domyślać, że to aluminium a nie miedź. Niestety przewód pomimo, że robiony fabrycznie jest mm za krótki. Niby dało się go założyć ale dziś zauważyłem, że trze o podwozie. To jeszcze nie było by wielkim problemem. Najbardziej wyprowadza mnie z równowagi przeciekanie. Dokręcałem go już kilka razy ale i tak się poci. Pytałem w sklepie o miedziane przewody. Gość mi powiedział, że z fabryki takich nie mają ale dorabiają na wzór.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dorabianie przewodów hamulcowych

Spokojnie możesz dorobic taki przewód, u mnie jest kilka firm, gdzie dorobią przewód ze wzoru dostarczonego przez ciebie, albo bezpośrednio na samochodzie. Mozesz miec każdy rodzaj - miedź, stal, każdą końcówkę. Lepiej tak niż kombinować samemu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dorabianie przewodów hamulcowych

Wiem, że kilka lat temu dorabianie było koniecznością i jakość tych przewodów często budziła wątpliwości. Na Youtubie były nawet samouczki jak w domu wykonać taki przewód. Z tego co wiem firmy mają specjalne narzędzia do tego typu zadań. Kiedyś gdzieś słyszałem, że w fabryce przewód kształtowany jest już w tracie procesu produkcyjnego z kolei firmy dorabiające takie przewody odpowiedni kształt uzyskują za pomocą pras. Obawiam się, że jeśli materiał nie został podgrzany i przetopiony a jedynie formowany jest na zimo to może dochodzić do wewnętrznych uszkodzeń.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dorabianie przewodów hamulcowych

W przypadku miedzi czy aluminium taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Szczególnie miedź jest materiałem stosunkowo plastycznym (to właśnie jej właściwości odkształcania się sprawiły, że jest ona używana w hydraulice siłowej jako uszczelnienie) więc nie powinno być problemów. Ponadto w przewodach hamulcowych nie ma dużych kątów więc ryzyko złamania przewodu jest minimalne. Z kolei miejsce zakończenia ma za zadanie utrzymać śrubę dociskową i uszczelnić połączenie, więc tutaj też nie ma prawa nic się złamać czy oberwać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dorabianie przewodów hamulcowych

O ile mi wiadomo to większość sklepów motoryzacyjnych ma w ofercie miedziane przewody hamulcowe. Jedziesz do sklepu i pytasz. Słyszałem już o tych akcjach z malowaniem stalowych przewodów i sprzedawaniem ich jako miedziane ale obecnie nikt w takie rzeczy się chyba nie bawi bo różnica w cenie niewielka a opinia o sklepie idzie w świat. Każda szanująca się firma po wykonaniu jednego takiego przewodu robi sobie dokładny opis więc następny jest praktycznie identyczny. Różnice rzędu 1mm czy 3mm i tak załatwia się dociągnięciem na śrubie bo sam przewód ma pewną elastyczność i margines ugięcia. Moim zdaniem jeśli przewód zakupiony w sklepie nie pasuje to trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się autu bo być może jest ono uszkodzone i za krótki lub za długi przewód spowodowany jest nie tyle niedbałością producenta co odkształceniami konstrukcji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top