You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Jaki olej silnikowy dolać ?

Forgot password? | Forgot username?

Jaki olej silnikowy dolać ?

Jaki olej silnikowy dolać ?

Witam
Chciałam się Was poradzić w kwestii oleju silnikowego. Ostatnio sprawdzałam poziom oleju i jest troszkę za niski. Chciałam dolać, ale zupełnie nie wiem jaki olej kupić. Przejrzałam książkę serwisową i nie ma żadnej wzmianki o rodzaju oleju jaki był wlewany. Dwa lata temu miałam wymieniany olej, ale mechanik nie napisał na fakturze rodzaju ani żadnego innego symbolu. Pisze tylko "wymiana oleju". Ja sie na tym nie znam i nie wiem jak sprawdzić, jaki olej pasuje do Toyoty Corolli 99 1,3 benzyna. Może ktoś mi pomóc?

Dziękuję za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaki olej silnikowy dolać ?

Przede wszystkim dwa lata to trochę z dużo. Zalecana jest wymiana albo według przebiegu albo czasu. Przebieg ustala producent samochodu, przeważnie jest to około 10 tys km (choć może być mniejszy lub większy). Podstawowym olejem jest olej 10W40 i przeważnie taki jest zalewany. Inne oleje stosuje się w sytuacjach skrajnych (duże zużycie, wyższe lub niższe temperatury). Mnie uczono, że olejów się nie miesza (dolewki należy robić takim samym olejem jaki był zalany). Jeśli nie znasz lepkości ani producenta to zmień cały olej zwłaszcza, że dwa lata to trochę za dużo jak na dolewki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top