You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Forgot password? | Forgot username?

Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Sprawa jest tego typu, że diagnosta oświadczył, iż konieczna jest wymiana łożysk piast (on nazwał to łożyskami kół ale mam wrażenie, że o to samo chodzi). Nie mam pojęcia jak on do tego doszedł bo w trakcie jazdy nic się nie dzieje i nic nie słychać. Jak podniesie się samochód od góry to ruszając kołem na boki nie wyczuwa się żadnego luzu. Przy kręceniu kołem (koło jest w powierzy oczywiście) nie słychać, żadnych hałasów, zgrzytów itp. Koło kręci się bez oporów i wyhamowuje w sposób zupełnie swobodny. Macie może jakiś sposób na weryfikację tego typu usterki ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

No to faktycznie dziwne, a nie pytałeś mechanika na jakiej podstawie tak wnioskuje?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Może chodziło o nieszczelność łozyska? Uszczelnienie jest bardzo istotne bo zapobiega wydostawaniu się smarów na zewnątrz łozyska.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Fura należy do mojego znajomka. Problem jest tego typu, że w ramach dobrosąsiedzkich pomagamy sobie nawzajem. Wspólnie przygotowywaliśmy ten samochód do przeglądu, to znaczy ja robiłem a on donosił piwo nowyt/winking. To co było przeze mnie robione nie budziło zastrzeżeń. Sąsiad mówił, że fura przeszła przegląd bez zastrzeżeń, dopiero przy wypisywaniu diagnosta wyjechał z problemem. Facet teraz panikuje, właściwe to nie tyle on co jego żona- głupi człowiek babę na przegląd okresowy samochodu zabrał. Nie bardzo mi się chce rozbierać pół samochodu, żeby przekonać się, że wszystko ok. Zwłaszcza, że rodzina mnie straszy, że jeszcze kilka takich naprawa i mnie zaszyją nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Radzę czekać do pojawienia się typowych objawów przy uszkodzeniu łożysk kół. Jak są jakieś niepewności to pojechać do innego mechanika i poprosić o sprawdzenie. Mnie kiedyś mechanik namawiał ostro na wymianę sprzęgła, bo jak mówił było zbyt nisko i trudno wrzucać biegi. Ja jakiejś różnicy nie widziałem i od zakupu auta sprzęgło było obniżone. Odmówiłem, choć mnie straszył, że pewnego dnia zostanę na lodzie. Minęły cztery lata, a ja nadal jeżdżę na tym samym sprzęgle i jakoś na lodzie nie zostałem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Weryfikacja uszkodzenia łożyska piast- Avensis sa

Gdyby to ode mnie zależało to albo olałbym sprawę zupełnie albo z nudów rozebrał i sprawdził o co kaman. Jak dziś rozmawiałem z właścicielem samochodu to diagnosta powiedział im (jemu i jego żonie) coś takiego: "samochód przeszedł przegląd techniczny bez problemu. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to hamulec ręczny- nie bierze równo ale mieści się w normie. Druga sprawa to łożyska kół. Proszę to szybko wymienić bo może pan spowodować wypadek. Jeszcze nie ma tragedii ale dobrze też nie jest. Jeśli pan chce to u nas taka wymiana kosztuje 100zł za stronę + koszt części". Facet się przejął a jego żona wpadła w panikę. Jak znam życie to w poniedziałek gość zrobi 3 niezależne ekspertyzy które penie nic nie wykażą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top