You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Toyota Corolla-USA

Forgot password? | Forgot username?

Toyota Corolla-USA

Toyota Corolla-USA

Sprawa jest tego typu, że jest do kupienia Toyota Corolla. Samochód bardzo ładny i fajnie wyposażony: klima, automatyczna skrzynia, pełna elektryka. Jest tylko jeden problem. Auto zostało sprowadzone z USA. Sprawy urzędowe i celne to wiadomo ale podobno auta Toyoty sprowadzone z za oceanu różnią się nieco od tych Europejskich. Kolega odradza mi ten samochód po według jego wiedzy jest spory problem z częściami. Wiecie coś może na temat tych rzekomych różnic ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Toyota Corolla-USA

Zupełnie nie rozumiem dlaczego chcesz kupić auto sprowadzone z USA? Przecież u nas aut jest pod dostatkiem, a jak chcesz zaoszczędzić to kup sprowadzone z Niemiec, to  przynajmniej oszczędzisz sobie skomplikowanej rejestracji i dostosowania reflektorów. Corolla na rynek amerykański rożni sie przede wszystkim wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, w tym lepszym wyposażeniem. Japończycy wprowadzili  też inny silnik 1,8-litrowy, 4-cylindrowy silnik VVT-i 132 KM (przy 6000 obr./min.) i 173 Nm (przy 4400 obr./min.) z 5-biegowa skrzynią ręczną albo 4- stopniowa automatyczną. O ile wiem to są jedyne różnice. Dla mnie największą wadą auta, o którym piszesz jest automatyczna skrzynia biegów. W Polsce bardzo mało popularna zabawka, o której nie wszyscy mają pojęcie. Jeśli coś się zepsuje, to będziesz miał sporo kłopotu ,żeby znaleźć dobrego mechanika, co będzie wiedział jak sie do tego zabrać, a dodatkowo koszty napraw automatyków są horrendalne. Nie wiem czy jeździłeś autem z automatyczną skrzynią biegów, ja tak i powiem ci, że auto jest mułowate, nie masz kontroli nad przełożeniami, jazda jest mało dynamiczna. Jak dla mnie automatyk tylko dla inwalidów i emerytów.
Toyota Coroll jak najbardziej ale nie z USA i nie automatyk.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Toyota Corolla-USA

Z dostępem do części problemu mieć nie będziesz, ale największy kłopot może sprawić ci automatyczna skrzynia. To skomplikowany mechanizm, który praktycznie nie opłaca się naprawiać. Koszty są tak wysokie, że jak coś dupnie, to możesz pożegnać się z jazdą na zawsze. W Polsce to duża egzotyka, więc o dobry serwis bardzo ciężko. Można się nieźle władować,a ze sprzedażą takiego auta też trudno, bo ludzie się boją takich wynalazków. Polska to nie USA.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Toyota Corolla-USA

Stary, po co sobie robisz problemy? Podoba ci się auto to kup europejskie i nie będziesz musiał się zastanawiać czy kupisz części czy nie. CZasem najprostsze rozwiązania są najlepsze nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Toyota Corolla-USA

W tym konkretnym przypadku bardzo dużym atutem tego auta jest to, że znam praktycznie w 100% jego pochodzenie i wiem jak sprawował się w już Polsce. Cena może nie jest jakość szczególnie atrakcyjna ale jak popatrzyłem na allegro to wychodzi na to, że nie jest źle. Kolega który tak bardzo odradza mi zakup tego samochodu kupił sobie amerykańca i bardzo ale to bardzo tego żałował. Ona akurat łyknął BMW ale z tego co mówił to nawet najpopularniejsze części były tylko na zamówienie bo w Polskich serwisach nie mieli katalogów na USA.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Toyota Corolla-USA

Sprowadzanie aut i motocykli ma sens bo oni trochę inaczej podchodzą do motoryzacji a ich rynek aut z drugiej ręki nie jest tak chłonny jak w Europie. Na tamtym rynku można trafić naprawdę fajnie utrzymane i wyposażone samochodu. Jedyne problemy jakie widzę to zamiłowanie amerykanów do automatów, kwestia instalacji elektrycznej i cała procedura rejestracji w naszym pięknym choć chorym kraju.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top