You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Łącznik tłumika Avensis

Forgot password? | Forgot username?

Łącznik tłumika Avensis

Łącznik tłumika Avensis

Mam tego typu problem: znajomy chce abym mu wymienił tłumik a właściwie łącznik tłumika. Tu zaczynają się schody. Według najlepszej mojej wiedzy to obecnie łączniki się spawa a koleś wymyślił sobie łącznik na zaciski. On twierdzi, że w ten sposób zaoszczędzi kilka zł na spawaniu. Spotkał się ktoś z takimi łącznikami ??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Łącznik tłumika Avensis

Czy spawany czy łączony na zaciski to jeden grzyb. Zaletą spawów jest szczelność układu. Jeśli wspawasz łącznik to masz pewność, że nic się nie odkręci, nie urwie itp. Jeśli spaw wykona fachowiec to na 100% dziura pojawi się obok spawu tym samym spraw będzie najtrwalsza częścią układu. Zaleta "złączek" jest szybkość i brak konieczności spawania. Niestety to rozwiązanie ma też wady. W trakcie użytkowania potrafi pojawić się nieszczelność.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Łącznik tłumika Avensis

nigdy nie uzyskasz takiego efektu jak w przypadku spawania, takie złączki bywają mocno uciążliwe, bo lubią się luzować, co do kasy, to bez przesady, nie jest to jakaś wielka suma i ja osobiście wolałbym wydać ździebko więcej ale mieć porządnie wykonaną robotę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Łącznik tłumika Avensis

Dla mnie sprawa jest oczywista. Koszt spawania to 20zł a cala wymiana około 50. Tłumaczyłem gościowi, że przecież nie robi tego co pięć minut i prawdopodobnie ostatni raz będzie wymieniał ten łącznik. Stwierdził jak: "nie chcesz pomóc to mów a nie kombinujesz...". Faktem jest, że jak wezmę sprzęt na kanał to mogę mu to bez problemu pospawać ale on nie chce.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Łącznik tłumika Avensis

ja tez jestem za spawaniem, ale znam ludzi co mają złączki i sobie chwalą, jak koleś chce to wolna wola.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Łącznik tłumika Avensis

Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądało w praktyce ale wiem, że zaciski nie do każdego auta pasują. W niektórych samochodach jest za mało miejsca aby wsadzić taką obejmę lub sposób montowania to uniemożliwia. Jak patrzyłem w necie to niby do Avensisa są specyfikowane takie łączniki ale jak znam, życie to specyfikacja udzielana jest przez sprzedającego na licencji: "może się uda..."

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top