You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Forgot password? | Forgot username?

Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Mam taki problem, że w ręku został mi uchwyt od podnoszenia siedzenia. Nie bardzo miałem czas się tym zająć więc zleciłem to mechanikowi. Cała naprawa wyszła mi 320zł. Według mechanika powodem urwania rączki była zatarta linka. Komplet linka plus rączka to niecałe 200zł. Mechanik twierdzi, że wyjęcie i rozebranie fotela zajęło mu ponad trzy godziny. Doszły do tego jakieś tam, duperele które wymienił oraz konieczność spawania stelaża fotela. Jak dla mnie to jest cena kosmiczna. Ja osobiście nigdy nie rozbierałem fotela. Gdyby na forum był ktoś kto to robił będę bardzo wdzięczy za rzucenia światła na sprawę. Obiecałem sobie, że nie odpuszczę, bo w pełni sprane siedzenie za szrocie mogę mieć za 150zł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Jeśli gość w godzinę nie jest w stanie wyrobić się z demontażem, naprawą i montażem siedzenia to ch... z niego nie mechanik. Nie twierdzę, że to jest 5 min ale w 45-50min sam dałbym radę to zrobić. O ile dobrze pamiętam to sama rączka to wydatek 25-35zł linka coś ponad 100zł. Nie bardzo wiem co więcej można wymienić w siedzeniu. Z tym spawaniem to też jakaś podejrzana sprawa. Gdyby siedzenie było pęknięte to na 100% byś to odczuł. Jeśli koleś faktycznie coś spawał to czas mógł mu się wydłużyć max o 20min. Za godzinę dwadzieścia łatwiej roboty wziąć 120zł to trochę przesada (zakładam, że na te 200zł za części otrzymałeś rachunek).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Proponuje samemu rozebrać siedzenie i sprawdzić czy wogóle stelaż jest spawany. Mnie kiedyś urwala sie taka linka i całość zajeła mi nie całą godzine jeszcze musialem rozebrać drugie bo mi cześci w rękach zostałynowyt/smile Cena tej zabawy to właśnie jakieś 50zł. Wogóle to po  co wyjmować caly fotel skoro mechanizm jest bardzo dobrze widoczny...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana rączka od podnoszenia siedzenia

Jeśli siedzenie faktycznie było spawane to jego wyjęcie i demontaż niestety są konieczne. Raz, że odpięcie całej elektroniki zajmie więcej niż wyjęcie fotela, dwa, że można coś przepalić. Rączka to są groszowe sprawy i dużo droższa jest linka która jest zazwyczaj przyczyną zamieszania. Linka po pewnym czasie staje w pancerzu i to jest pierwszy krok do urwania rączki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
20

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top