You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Forgot password? | Forgot username?

Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Witam, mam takie pytanie odnośnie poduszki powietrznej pasażera. Tak się składa, że mam trójkę dzieci i chciałbym mieć możliwość  zamontowania fotelika na przednim siedzeniu. Z tego co wiem to jest to możliwe tylko po odłączeniu poduszki powietrznej. Czy wie ktoś jak to można zrobić i czy to jest w ogóle możliwe w tym aucie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Ogólnie są dwie dwa tryby postępowania w takich sytuacjach. Jeden to przełącznik który jest po lewej stronie samochodu. Jest on zasłaniany drzwiami. Po otworzeniu drzwi pasażera na kokpicie powinien być przełącznik. Zazwyczaj jest on bardzo dobrze widoczny i opisany instrukcją obrazkową. To jedna możliwość. Druga to zmiana ustawień w komputerze. Wiem, że niektóre auta mają taką możliwość ale jest ona dość dyskusyjna. Nie będę wchodził w szczegóły bo nie chce wprowadzać zamętu. O ile wiem to Astra II nie ma takiej możliwość (mogę się mylić bo dawno tym samochodem nie jeździłem). Jest też trzecia możliwość ale jej nie polecam a wręcz odradzam, mianowicie montaż wyłącznika poduszki. Widziałem oferty takich usług ale według mnie jest to proszenie się o kłopoty.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Mnie interesuje jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, bo przewożenie dziecka na przednim fotelu z poduszkami jest zabronione,  jak sobie wyłączysz poduche i przypniesz fotelik z dzieckiem, to jak cie policja zatrzyma to jak im udowodnisz że poducha jest wyłączona? I czy wyłączenie jest legalne? Mnie uczono żeby nie umieszczać fotelików na przodzie auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Ogólnie, rzecz ująwszy masz rację. O ile wiem dopuszcza się montaż fotelika przodem do kierunku jazdy lub przy braku poduszki tyłem. W praktyce nie wiem jak to wygląda ale jeśli auto spełnia wymogi (czytaj wyżej) to policja teoretycznie nie powinna się czepić. Z doświadczenia jednak wiem, że jeśli  pan policjant arbitralnie uzna, że zagrożone było życie i zdrowie to dopier...li 200 ale z innego paragrafu i sprawa jest rozwiązana.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Dzieki za pomoc,  po wyłączeniu poduszki będzie się paliła kontrolka od poduszki, wiecie czy można ja jakoś usunąć?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Tak z ciekawości zapytam: po kiego chcesz się pozbyć kontrolki? Zadaniem kontrolek jest właśnie przypominanie lub informowanie a Ty chcesz pozbyć się tej możliwości. Rozumiem, że cię wkur... jak się błyszczy ale przecież taka jest jej rola. Ja na twoim miejscu kontrolkę zostawił w spokoju. Kiedyś możesz zapomnieć o swojej "modyfikacji" i nieszczęście gotowe a tak masz ciągły wgląd.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

W nowszych Astrach nie ma możliwości samodzielnego wyłączenia poduszki tylko trzeba jechać do serwisu, w starszych modelach był ten przycisk ale jaka masz pewność czy poduszka naprawdę została wyłączona? Jak dla mnie sprawa ryzykowna i ja nie eksperymentowałbym  z bezpieczeństwem swoich dzieci.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Też mi przeszło przez myśl, jak sprawdzić czy faktycznie wyłączona... chciałem wyłączyć kontrolkę, bo mnie wkurza, a do tego jak pojadę na przegląd to  zaraz się przyczepia że coś kombinowane. Nie wiem czy wyłączenie poduchy  jest w ogóle legalne? Mam w aucie nalepkę z przekreślonym na czerwono fotelikiem dziecięcym więc teoretycznie dziecka na przednim fotelu wozić nie mogę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra II - czy można wyłączyć poduszkę powietrzną ?

Legalnie możesz przewozić dziecko przodem do kierunku jazdy. Jeśli masz wbudowany wyłącznik to całość otrzymała homologację, ergo wyłącznie w ten sposób jest legalne. Nawet tak na zdrowy chłopski rozum. Jak zapniesz fotelik tyłem to wystrzał poduszki automatycznie przyciśnie dzieciaka do fotela. Jak zapniesz fotelik normalnie to całość zadziała zgodnie z przeznaczeniem. Przepisy o tym wyraźnie mówią. Tak na marginesie to jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby diagnosta zwrócił uwagę na kontrolki w samochodzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top