You are here:Start>Forum>Forum>AUDI>Oryginalne felgi-problem

Forgot password? | Forgot username?

Oryginalne felgi-problem

Oryginalne felgi-problem

Zakupiłem oryginalne felgi do A4 i zamontowałem na nich opony. Wulkanizator u którego zakupiłem opony miał promocję. Jeśli kupisz u niego opony to on za free wyważa koła. Ja miałem luźne felgi, więc je zawiozłem i nie sprawdzałem czy pasuje. Teraz znalazłem trochę czasu, więc wyciągnąłem felgi i założyłem je "na samochód". Ku mojemu zdziwieniu obciążniki trą o tarczę. Moje pytanie jest tego typu. Wulkanizator spieprzył misję czy w tym modelu trzeba stosować jakieś inne odważniki ? dodam, że felgi to 15".

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Jeżeli felgi są faktycznie oryginalne to nie ma mowy o takich akcjach. Zdarza się, że ktoś sprzedaje felgi uniwersalne dedykowane jako fabryczne i wtedy może być różnie. Najprawdopodobniej, wulkanizator umieścił odważniki za blisko rantu felgi. Niestety znam z doświadczenia takie akcji. Wystarczy przykleić je głębiej i problem ocierania powinien zniknąć. Z powodu takich właśnie hecy nie jestem zwolennikiem wyważania felg bez montażu ich na samochodzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Zgadzam się z kolegą, przesuniesz odważniki i będzie git, niestety nie każdy wulkanizator ma pojęcie o pojęciu i później człowiek musi pisać na forum nowyt/smile
U mnie kiedyś przy zmianie opon koleś tak wepchał kołpaki ze zgniótł mi wentyl.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Moja rada, nie próbuj tego sam w domu przeklajać w inne miejsce. Nawet niech odważniki będą w tej samej linii ale odsunięte o ten centymetr i już koło może nie być wyważone. Ponadto jak zaczniesz kombinować to wulkanizator się na Ciebie wypnie i nic nie wskórasz. Będziesz musiał jeszcze raz zapłacić za wyważanie i tyle na tym wygrasz. Jedź z reklamacją i zobacz co powie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Takie rzeczy się zdarzają, podjedz do wulkanizatora i wytłumacz co się stało, a bez problemu powinien poprawić. Wulkanizator tez człowiek i może się mylić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Z firmami i ludźmi tam pracującymi różnie bywa. Jeśli masz pojęcie o oponach to będziesz wiedział o co chodzi. Kobita zamówiła sobie opony asymetryczne w sklepie internetowym. Kazała je wysłać właśnie do zakładu. Gość w zakładzie nakręcił kobietę, żeby nie przyjmowała przesyłki, bo sklep jej wysłał same lew opony. Potem sprzedał jej takie same. Tak jak pisałem wcześniej. Grzecznie i bez awantur wytłumacz problem, powinno zadziałać. Przy tych najmniejszych rozmiarach często bywa tak, że tarcza mieście się na mm w feldze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oryginalne felgi-problem

Udało się załatwić sprawę bez większych problemów. Początkowo facet, który mi wyważał koła twierdził, że felgi nie są oryginalne i przez to wystąpiły problemy. Jak mu pokazałem oznaczenia to trochę się zmieszał. Na telefonie znalazłem katalogi i mu pokazałem. Gość przyznał mi rację i przykleił nowe odważniki. Oczywiście cała "naprawa" była gratis. Na koniec zostałem przeproszony za problemy, wiec można uznać, że sprawa została załatwiona pomyślnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top