You are here:Start>Forum>Forum>HONDA>Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Forgot password? | Forgot username?

Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Witam Wszystkich miłośników Hond! nowyt/goodbye  Mam  nadzieję, że znajdą się tu ludzie, który będą mi umieli pomóc. Jeżdżę Hondą Jazz 2004 rok. Mój problem polega na tym, że na podłodze, pod wycieraczką kierowcy gromadzi sie woda. Wszystko jest już dobrze przesiąknięta i zaczyna brzydko pachnieć. Nie wiem skąd ta woda, najwięcej po deszczu się pojawia. Trzymam auto na dworze, więc problem jest poważny. Sprawdzałem uszczelki przy drzwiach, ale wszystko jest w dobrym stanie, szczelnie przylega. Skąd ta woda? Proszę o szybką pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

W tak nowym samochodzie raczej dziur w podłodze być nie powinno więc chyba nieszczelność dopada. Czasami zdarza się, że wodę nanosimy na butach i ona nie zdąży odparować ale jeśli piszesz, że się gromadzi to znak, że musi być jakieś inne źródło. Ja bym szukał w dwojaki sposób. Po pierwsze sprawdziłbym czy nie przecieka gdzieś z góry. Po drugie podniósłbym samochód na podnośniku i poszukał otworów w podłodze oraz nadkolach.
Mam jeszcze takie pytanie: czy samochód masz od nowości czy używany ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Auto kupiłem używane trzy lata temu, nic mi wcześniej nie ciekło, szyberdachu nie mam to nie wiem skąd z góry miałoby cieknąć? Sprawdzałem gumę przy drzwiach ale jest cała. To nie jest błoto czy śnieg z butów na 100%

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Witam kolegów, przez przypadek przeczytałem tego posta i postanowiłem odpisać choć ja Jazzem nie jeżdżę a Cordobą nowyt/smile Sam miałem kiedyś taki problem z wodą na podłodze u pasażera, nie mogłem sam sobie poradzić to pojechałem do warsztatu i jak się okazało woda dostawała się przez uszczelnienie szyby, która była kiedyś wymieniona. Może u Ciebie Pankracy jest to samo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

U mnie szyba jest oryginalna z tego co widziałem, nie sądzę, żeby była wymieniona i to na oryginalna bo to kupę kasy kosztuje. Możliwe że cieknie przez boczne drzwi jakoś w środku? Macałem drzwi i suche...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Sprawdź sobie kanały odpływu w podszybiu, bo często się zatykają jakimś syfem i woda zamiast na zewnątrz to leje się do środka auta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Możliwości dostania się wody do środka jest kilka. Po deszczu jak zauważysz wodę to dokładnie sprawdź z jakiego miejsca ona wpływa na podłogę. Zobacz czy jest tylko na dole czy może płynie gdzieś po bokach. Tak przez neta to można wskazać milin miejsc. Znam przypadek auta powypadkowego, gdzie jakiś lokalny artysta blacharz pokombinował coś z grodzią i po deszczu auto zamieniało się w akwarium (dlatego pytałem o przeszłość). Tak jak pisali koledzy, woda może dostawać się też przez nieszczelności podszybia. Kiedyś kolega miał podobny problem. Myślał, że to woda a w rzeczywistości był to płyn chłodniczy z nieszczelnej nagrzewnicy (nie znam niestety szczegółów).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Dzisiaj z pomocą brata sprawdziliśmy te kanały odpływu w podszybiu. Było tam mnóstwo zanieczyszczeń, co mogło utrudniać odpływ wody.  Oczyściliśmy wszystko i zobaczymy co bezie dalej. Sprawdziliśmy też pod wykładziną i drzwi, ale nic niepokojącego nie widać. Pomyślałem, że przy progach i wokół drzwi upcham ręczniki papierowe na noc jak będzie miało lać i rano zobaczę czy są mokre. Mam jednak nadzieję, że oczyszczanie kanału pomoże.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Z tymi ręcznikami to jest jakiś pomysł. Jak ustalisz którędy dostaje się woda to praktycznie 95% sukcesu. Z doświadczenia wiem, że najgorzej to zlokalizować przeciek. Życzę powodzenia, jak będziesz już coś wiedział to daj znać.;

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Woda pod wykładzina kierowcy - pomocy

Witam ponownie, od ostatniego postu sytuacja wygląda tak, że w aucie sucho nowyt/smile No może prawie sucho, ponieważ wykładzina jest nadal wilgotna ale nowej wody nie zauważyłem. Papier, który upchałem jest suchy, więc naprawdę mam nadzieję, że woda dostawała się przez podszybie. Jestem pełny optymizmu, ale będę nadal upychał papier dla pewności. Czekam na ulewny deszcz, bo to będzie najlepszy sprawdzian, najgorzej martwi mnie ta wykładzina, która zwyczajnie śmierdzi. Niestety nie mam jak prawidłowo wysuszyć auta, ponieważ stoi pod chmurką. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top