You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Przekłamujący licznik Peugeot 206

Forgot password? | Forgot username?

Przekłamujący licznik Peugeot 206

Przekłamujący licznik Peugeot 206

Orientuje się ktoś o ile może przekłamywać licznik w 206?  Czy są jakieś normy itp. Dziś zostałem zatrzymany przez policje i na ich radarze było 50km/h a ja daje sobie rękę uciąć ze na prędkościomierzu nie miałem więcej jak 45km/h. Jak przy tak małej prędkości jest taka różnica to ile będzie ona wynosić przy 140 km/h na autostradzie?!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

nowyt/big-grin  nowyt/big-grin  śpiewka stara jak świat, oszukujący prędkościomierz  nowyt/big-grin  nowyt/big-grin

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

A to ciekawe, z tego co wiem to niektórzy producenci aut zawyżają wartość prędkościomierza, ale żeby była zaniżona? Coś mi się wydaje, że mogło ci się pomylić i tyle, no chyba że cos nie tak masz z zegarami, albo masz inny rozmiar kół niż producent zaleca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Pewnie źle spojrzałeś albo Cię wyobraźnia poniosła  nowyt/big-grin

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Radzę przejechać się kilka razy przed radarem i poczekać na odpowiedź.  nowyt/laughing  nowyt/laughing

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Was to śmieszy a mnie do śmiechu nie jest. Skonsultowałem sprawę z mechanikiem. Mechanik stwierdził, że liczniki mają tolerancję 2% i jeśli zostanie ona przekroczona może to świadczyć o uszkodzeniu lub modyfikacji licznika. Podobno zdarzają się takie sytuacje, kiedy zastosuje się tanie zamienniki.  Jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Pamiętam, że jak jeździłem z kumple jego A4 to jego liczni ciągle zaniżał prędkość. Nawigacje wskazywały 87km/h a on miał na blacie leciutko ponad 90km/h. Uznaliśmy to jednak za niedokładność nawigacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Trzeba sobie czasem pożartować nowyt/winking A wracając do tematu, to piszesz " Pamiętam, że jak jeździłem z kumple jego A4 to jego liczni ciągle zaniżał prędkość. Nawigacje wskazywały 87km/h a on miał na blacie leciutko ponad 90km/h. Uznaliśmy to jednak za niedokładność nawigacji." - chyba było na odwrót - licznik zawyżał skoro pokazywał 90km, a nawigacja 87km? To by sie zgadzało, bo tak często jest, że wartość na liczniku jest lekko zawyżona.
Pytanie najważniejsze, to czy miałeś stosowane jakieś zamienniki czy licznik jest oryginalny? Jak ten problem Cie nurtuje to poproś o sprawdzenie prędkościomierza, na pewno są jakieś sposoby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Ja nie wymieniałem ani licznika ani czujnika ale nie mogę wykluczyć, że były one wymieniane. Myślałem, żeby skonfrontować odczyt z licznika z innym licznikiem tzn. dwa samochody jada obok siebie z tą samą prędkością. Ponadto w każdym samochodzie nawigacja. W ten sposób można byłoby wyciągnąć średnią.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

W teorii to może wydaje się proste ale w praktyce wcale takie nie jest. W różnych autach licznik prędkości może różnie pokazywać, dwie nawigacje tez mogą miec różne odczyty, jazda z taką sama prędkością wcale nie jest łatwa więc potrzebujesz tempomatu, żeby wynik był dokładny, droga tez jest nie bez znaczenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przekłamujący licznik Peugeot 206

Po co masz sie tak bawić, weź zamontuj dwie rożne nawigacje w aucie i zobacz jaka różnica w prędkości. Opony masz jak zaleca producent? Jak obie pokażą to samo to podjedź do mechanika, niech sprawdzi czujnik albo można wskazówkę przestawić w zegarze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top