You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Opel Astra II 2.0 16v DTI

Forgot password? | Forgot username?

Opel Astra II 2.0 16v DTI

Opel Astra II 2.0 16v DTI

Czy ktoś ma jakieś opinie o tym modelu "Opel Astra II 2.0 16v DTI z 2000" po przejechaniu 300 000 km? Jakie najczęstsze usterki, poważne probelmy, itd. Czy po przejechaniu takiego dystansu ten samochód jeszcze się do czegoś nadaje?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Przebieg słuszny ale pytanie czy prawdziwy. Na zachodzie 300 to żadna nowość, tylko Polacy przyzwyczajeni do tego, że po 75 tys trzeba robić remont generalny (Maluch, Polonez) uznali, że 200 tys to max. Dlatego przyjeżdżające do nas fury po drodze gubią kilometry. Co do samego samochodu to ja bym zwrócił uwagę na blacharkę. O ile wiem to w tych modelach najlepiej spisywał się silnik 1.4. Mogę się mylić bo to już dość dawno było ale kolega sprowadził samochód z tym silnikiem na handel. Pamiętam, że klął na czym świat nie stoi bo zanim go sprzedał musiał w niego kupę kasy włożyć bo się wszystko sypało. Jak nie zapomnę to zapytam o szczegóły.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Pytanie czy auto sprowadzone, czy kupione w Polsce i czy o nie dbano? Sąsiad ma Hondę Civic co liczy 19 lat i ponad 290tyś przebiegu a śmiga jak nigdy. Auto było sprowadzone w dobrym stanie z pełną książką serwisową, bardzo zadbane. Przy tak dużym przebiegu ludzie pozbywają się aut bo zaczyna się lawina wydatków, ale nie oznacza to, że po naprawach z auta nic nie będzie, tu mamy doczynienie z dieslem więc silnik mocny i dobrze znosi duże przebiegi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Przebieg prawdziwy jest, w sumie auto w ogólnym stanie dobrym przeszło wymianę pompy wodnej, filtr cząstek stałych, zawieszenia. Silnik pracuje bez zarzutów, ale zastanawiam się ile jeszcze może wytrzymać...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Poprawnie postawione pytanie nie brzmi ile auto może wytrzymać ale ile Ty możesz wytrzymać. Przy dzisiejszej technologi nie ma problemu z reanimacją nawet największego trupa. Pytanie tylko po co? Ten przebieg do największych nie należy ale przy zakupie byłbym bardzo ostrożny. Pomiar ciśnienia, sprawdzenie wtrysków itp to chyba podstawowe zabiegi weryfikacyjne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Jak dla mnie to strata czasu,będziesz tylko pakował kasę w coś co  i tak za jakiś czas będziesz chciał oddać na złom, no bo zastanów sie ile takim autem pojeździsz? Rozumiem jakby to był zabytkowy samochód ale taka Astra, nie rozumiem jaki masz w tym cel.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Jeśli samochód mi odpowiada to go biorę remontuję i jeżdżę ciesząc się, że mam fajne auto. Nie rozumiem tego ciśnienia na rocznik, przebieg itp. Ja w moim aucie cenie sobie 4x4. Podejrzewam, że tak trwałego i przewidywalnego napędu nie ma żaden SUV. Ja osobiście odpuściłbym sobie Astrę ale nie ze względy na przebieg czy stan ale dlatego, że według mnie jest to auto mało interesujące.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

No to właśnie o tym piszę, co jest takiego w Astrze, że kolega chce kupić to auto pewnie za grosze i ładować kasę w naprawy? Ja bym się nie cieszył że jeżdżę Oplem z przebiegiem 300tyś, bo co takiego ma to auto? Ani wielkiego uroku, ani wytrzymałości ani napędu 4x4. Jak się w Polsce zarabia grosze i kupuje auto na lata to co sie dziwisz że jest ciśnienie na rocznik i przebieg? W każdym normalnym kraju takich aut z przebiegiem 300tyś każdy się pozbywa, chyba że sa to auta zabytkowe, albo mają jakąś wartość sentymentalną.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

Auto mogę dostać prawie za darmo, więc kasa nie jest tu taka ważna, bardziej chodzi mi o ewentualne problemy, które pojawiają się w tym konkretnym modelu i przy tak dużym przebiegu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Opel Astra II 2.0 16v DTI

jak za darmo to co się boisz? jak auto zacznie się sypać to zezłomujesz i tyle

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top