You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Pomyłka przy tankowaniu

Forgot password? | Forgot username?

Pomyłka przy tankowaniu

Pomyłka przy tankowaniu

Witam wszystkich, może mi ktoś pomoże, bo mam taki problem, że dzisiaj moja kobieta wróciła do domu i sie przyznała, że wlała złe paliwo do auta  nowyt/angry
Chodzi o Opla Merive 1.7 diesel, gdzie zalała benzyny ok 10 litrów, a później jak się pomiarkowała, to dopełniła bak już właściwym dieslem. Pojemność baku 53l. Auto jak na razie pracuje normalnie ale nie wiem czy nie pójdzie mi instalacja albo nie zatrze silnika?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Nowe diesle bardzo źle reagują na zanieczyszczone paliwo. W przypadku starych ropniaków dolewanie benzyny było na porządku dziennym. Żeby było zgodnie z książkami to trzeba by było poróżnić zbiornik i zalać czystym paliwem. Ogólnie nic wielkiego stać się nie powinno ale ja bym taki mix z baku wylał.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

No właśnie tego się obawiam, choć moje auto jest z 2005 roku, to nie wiem czy taki nowy diesel. Moja kobieta zrobiła jakieś 70km na tej mieszance co mnie martwi. nowyt/sad

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Tak jak pisałem wcześniej. Raczej nic się stać nie powinno ale lepiej jest spuścić to paliwo i nalać nowego. Jeśli byłoby to 10 czy 15km to praktycznie spaliłaby to co jest w filtrze a przy 70km to już trochę samochód zassał. Paliwa dostępne w Polsce nie są pierwszej klasy czystość więc kumulacja tego syfu może zaszkodzić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

przy nowych dieslach, a Twój taki jest można zalać max 10% benzyny, a przy starych nawet 25%. U Ciebie wyszło więcej niż te 10% więc tez bym wszystko spuścił dla świętego spokoju.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Znam gościa który jakimś cudem do Skylina wlał diesla. Przejechał 500m i to były ostatnie metry zrobione tą super bryką do tej pory. Samochodzik czeka na napływ gotówki bo rozsadziło trochę silnik nowyt/smile i koszt naprawy 17000 zł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Te normy które podał kolega sikora w mojej opinii są raczej wątpliwe. 10% to może być już za dużo.  Znam przypadek zalania paliwem złej jakości gdzie sam komputer na dopuścił do uruchomienia silnika. W przypadku starych diesli (Silniki Jelcza, Stara czy im podobne) w okresie zimowym dolewało się około 2%-3% benzyny. Niektórzy walili po całości i teoretycznie też nie szkodziło. Mam wrażenie że te wszystkie wynalazki na licencji Leylanda mogły chodzić na czystej benzynie i nic by im się nie stało. Silnikami CR nie jest już tak kolorowo. Na stacjach masz uszlachetniacze i paliwo zimowe a domieszki benzyny są zabronione pod groźną utraty gwarancji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Można gdybać na temat % ale diesel to diesel a nie benzyna i tyle. Wolałbym nie eksperymentować na własnym aucie.

Edited by: klubik - May-03-2013 20:34:17

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Odżałuj tej kasy, wylej całość i wlej nowej ropy. Pogadaj z ludźmi może ktoś potrzebuje ON do jakiegoś starego ciągnika albo starego TD. W najgorszym wypadku będziesz miał 50l podpałki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pomyłka przy tankowaniu

Mój kumpel też kiedyś nalał benzyny prawie pół baku, a resztę dopełnił dieslem. Auto trochę prychało ale wypiło cały bak i do dnia dzisiejszego nic sie złego nie stało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
46

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top