You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Pochłaniacz par paliwa Scenic

Forgot password? | Forgot username?

Pochłaniacz par paliwa Scenic

Pochłaniacz par paliwa Scenic

Mam takie pytanie czy ktoś wie jak zdiagnozować usterkę w/w części. Znam kila sposobów ale może jest jeszcze kilka o których nie wie więc byłbym wdzięczny za ich przedstawienie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Chodzi ci o objawy jakie daje uszkodzony pochłaniacz? Według mojej wiedzy skutki nieprawidłowego działania pochłaniacza są nastepujące: gaśniecie silnika, zbyt małe obroty na biegu jałowym, mała moc, zapach paliwa w aucie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

No właśnie. Do tego można jeszcze dołożyć stukanie przekaźnika (jak walnięty jest elektrozawór), dziwne odgłosy z baku itp. U mnie tego nie ma a mechanik stwierdził, że jest uszkodzony ten właśnie pochłaniacz. Wrzucę jeszcze maszynę na kompa może coś wyjdzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

No to jakieś to dziwne, ciekawe na jakiej podstawie mechanik twierdzi, że to pochłaniacz? Pytałeś go? Coś mi się wydaje, że człowiek błądzi po ciemku i chwyta się czego może.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Mechanik wizualnie ocenił ten element i uznał, że trzeba go wymienić. U mechanika byłem w związku z problemami, które opisałem już na tym forum. Według mnie ten element jest w 100% sprawny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Trochę wątpliwa ta ocena skoro nie ma żadnych objawów, pochłaniacz swoje kosztuje więc raczej sprawdziłbym dwa razy zanim zdecydował się na wymianę, w końcu to Twoje auto i kasa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Moze masz pękniętą obudowę? Najczęściej problemem jest uszkodzenie gąbki, która zapobiega wydostawaniu się  węgla aktywnego ale to nie jest żadna filozofia żeby sobie taką gąbkę dociąć i włożyć, nie wiem co miałoby  jeszcze wizualnie świadczyć że pochłaniacz do wymiany.   Ale to cały pochłaniacz? Wężyki też?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

No właśnie nie do końca wiem o co mu chodzi. Muszę się sam za to wziąć i wtedy będę mógł napisać coś więcej. Na razie odpiąłem elektrozawór i czekam co się stanie. Różnicy nie widzę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

A po wymontowaniu zaworu nie pojawia ci się kontrolka check engine?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Nie. Konsultowałem tą sprawę z elektronikiem i on twierdzi, że to nie ma żadnego znaczenia. W nowszych autach, które były budowane pod wpływem tego ekologicznego pierdolca, takie uszkodzenie unieruchomiłoby samochód u mnie nawet kontrolka serwisowa się nie zaświeciła.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top