You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Pochłaniacz par paliwa Scenic

Forgot password? | Forgot username?

Pochłaniacz par paliwa Scenic

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

No to faktycznie ciekawa historia, ja to bym sobie raczej głowy nie zawracał bo na mój gust z pochłaniaczem wszystko w porządku, zresztą niektórzy jeżdżą bez i tez gra.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Ja odpiąłem ten pochłaniacz i daje radę. U mnie odłączenie spowodowało wyłącznie ustąpienie negatywnych objawów. Nie zauważyłem aby po dołączeniu wystąpił jakikolwiek nowy problem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Nie bój żaby, jeździłem rok bez pochłaniacza i różnicy nie zauważyłem żadnej, tylko przegladu nie przejdzie ale to założyć mozna z powrotem i git.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Pochłaniacz jest zamontowany w jakimś celu a nie o tak sobie dla czyjegoś kaprysu. Odpinanie i jazda bez to dla mnie głupota, bo ty możesz nie widzieć różnicy ale różnica na pewno jest, nie mówiąc o zanieczyszczeniu środowiska.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Wiele osób odpina pochłaniacz i jeździ bez problemu. Pochłaniacz par paliwa to ukłon w stronę ekologów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest on wpięty w układ. To właśnie "wpięcie" może mieć negatywne konsekwencje. Układ policzony jest tak, iż każdy element jest brany pod uwagę. Jeśli coś zacznie szwankować to ma to wpływ na cały układ. Reasumując: pochłaniacz to ekologiczny gadżet, ale gadżet który ma wpływ na pracę silnika i ogólnie całego samochodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Własnie o ty mówię każdy tylko sie rozpisuje jak to wspaniale jeździ się bez pochłaniacza a w rzeczywistości jego brak ma negatywny wpływ na pracę silnika. Może po miesiącu nie zauważysz różnicy ale po dłuższym czasie na pewno.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pochłaniacz par paliwa Scenic

Ja bym nie rozpatrywał tej modyfikacji kładąc nacisk na czas. To nie jest tak, że coś się stać musi ale najczęściej jednak się dzieje. Długotrwała jazda bez pochłaniacza pewnie wielkiego wpływu mieć nie będzie ale jak każdy nieużywany układ tak i ten będzie się sypał coraz mocniej. Mimo, że teoretycznie wszytko jest odłączone to nadal tkwi w samochodzie i jest potencjalnie "awariogenne".

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top