You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Forgot password? | Forgot username?

Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Przydarzyła mi się dziś dziwna rzecz. Jechałem sobie samochodem i w pewnym momencie auto zgasło. Całe szczęście, że prędkość nie była duża. Byłem w takim szoku, że niewiele pamiętam. Wyglądało to tak jakbym wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Powoli się zatrzymałem i odruchowo przekręciłem kluczyk. Nie bardzo wiedziałem co się dziele więc spróbowałem odpalić i ku mojemu zaskoczeniu silnik zaczął pracować. Do domu jechałem nie więcej niż 40km/h. Już w domu gasiłem go i dopalałem. Nic się nie działo. O co kaman ? miał ktoś taką jazdę ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Nie pamiętasz dokładnie co robiłeś tzn czy zaraz przed zgaśnięciem silnika zmieniałeś bieg czy hamowałeś albo coś innego?
W Renault takie dziwne objawy swojego czasu powodował  czujnik klimatyzacji, który robił zwarcie. Najlepiej należałoby pojechać na diagnostykę, podpiąć do kompa i zobaczyć co w trawie piszczy. Tak na odległość to niewiele się poradzi, a tym bardziej że sprawa jest poważna, co gdyby silnik nagle zgasł podczas manewru wyprzedzania? Kaplica.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

może powodem jest awaria czujnika położenia wałka rozrządu? Nie pojawiła się kontrolka na desce? Trzeba jak kolega radzi sprawdzić u mechanika.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

To była sekunda. Wydaje mi się, że zmieniałem bieg bo nie było ostrego hamowania silnikiem. Szarpnięcie było stosunkowo delikatne więc zakładam, że zgaśnięcie musiało mieć miejsce albo po wciśnięciu sprzęgła albo przy wrzuceniu wyższego biegu. Kontrolki się nie zaświeciły a przynajmniej ja nie zauważyłem. Tak jak pisałem wcześniej odruchowo przekręciłem kluczyk. Odruchowo też wcisnąłem sprzęgło więc nie wiem nawet czy auto nie odpaliłby z pychu. Byłem dziś z furą u kumpla mechanika. Zostawiłem mu samochód i czekam. Wstępnie okazało się, że wszytko gra i nie ma żadnego błędu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Jak nic nie pamiętasz to może byłeś zamyślony i zamiast na sprzęgło to wcisnąłeś hamulec i stąd silnik zgasł?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

Żeby nie było, nie byłem pijany nie miałem pomroczności jasnej i ogólnie bardzo dobrze się czułem. Od jakiś 15 lat nie zdarza mi się pomylić biegów ani pedałów. Chodzi o to, że wykonywałem lewoskręt na bardzo ruchliwej trasie. W 100% skupiłem się na drodze i sytuacji na poboczu więc pojechałem zupełnie odruchowo. Jak ruszam ze świateł zdarza mi się przyjrzeć kontrolkom (np. oleju czy ładowania) w tym przypadku nie było ani czasu ani możliwości dlatego napisałem, że nie jestem w stanie przeprowadzić pełnej retrospekcji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

A nie miałeś wcześniej szarpania lub falowania obrotów ? Nie wiem z czego to wynika ale te silniki mają słaby dół i jeśli fura nie jest dobrze wyregulowana to takie hece się zdarzają. Może po prostu zgasł Ci samochód i nie ma w tym nic dziwnego, nie ma żądnej usterki czy uszkodzenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

tak czy owak należy sprawdzić u mechanika bo nie byłoby fajnie jadąc 120km/h nagle odkryć że silnik przestał pracować. Takich rzeczy nie wolno lekceważyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Renault Laguna 2.0 8V dziwne zachownie.

To już wiem, że na 100% do wymiany jest stacyjka. Według mechanika nie jest to usterka, która mogła by powodować takie zachowania ale wymienić trzeba bo jak stwierdził mechanik "zdziwię się kiedyś bardzo". Do wymiany poszły też świece, przewody i kilka innych dupereli. Zalecenie jest takie, żebym jeździł spokojnie i obserwował

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top