You are here:Start>Forum>View the posts of Mariusz B

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Mariusz B
  • » Profile

Posts

Posts

Apr-14-2013 16:56:23
Category: Forum
Forum: CHEVROLET

Od kilku tygodni gnębi mnie pewien mały problem w moim Aveo, rozchodzi sie o to, że rano po odpaleniu auta i próbie wyjazdu z parkingu mam problem z poruszeniem kierownicą. Jest to wyraźny opór podczas próby skrętu i trwa kilka sekund, a później ustaje i wszystko wraca do normy. W ciągu dnia takiego problemu nie ma, tylko po nocy. Płyn w układzie kierowniczym jest i "świeży", bo wymieniany rok temu. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Mar-04-2013 15:43:23
Category: Forum
Forum: VW

Przyznam że ja nigdy nie słyszałem o takich specjalnych tłumikach do gazu. Od dawna wiadomo że LPG wykańcza tłumik znacznie szybciej. Mam kumpla co też miał taki problem aż ktoś mu doradził żeby zrobił dziurkę w ostatnim i przedostatnim tłumiku w najniższym ich punkcie, żeby był odpływ wody.  Podobno działa to superowo, tłumik jest suchy i żyje dłużej. Kumpel jest zadowolony, więc chyba niezły patent.

Mar-04-2013 15:28:15
Category: Forum
Forum: OPEL

Pajero też da radę, a Opel do niezawodnych aut nigdy nie należał więc nie ma się co dziwic.

Feb-24-2013 8:43:10
Category: Forum
Forum: FIAT

ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że bezprzegubowe wycieraczki to nie jest jakiś wielki hit. Ok,  nie ma stelaża, więc nic nie rdzewieje, dodatkowo taka konstrukcja stawia mniejszy opór powietrza i lepiej przylega do szyby. Jeśli chodzi o zbieranie wody, to ja różnicy nie zauwazyłem, bo wczesniej miałem dobre tradycyjne wycieraczki, z których byłem zadowolony. Problemem może być dobór takich wycieraczek bezprzegubowych, bo w przypadku szyb wypukłych musza byc odpowiednio wyprofilowane, dlatego trzeba dokładnie czytac na opakowaniu do jakich aut się nadaja i nigdy nie kupować tzw uniwersalnych zestawów. Kolejnym problemem może byc wyższa cena, ale to sie powoli zmienia, choć trzeba się trochę naszukać. Moja opinia jest taka, że bez wodotrysków i jak będę kupował nowe, to wrócę do tradycyjnych wycieraczek, ponieważ nic im nie brakuje.

Jan-31-2013 14:52:55
Category: Forum
Forum: FIAT

Od siebie mogę ci napisać, że Punto jest dużo lepszym wyborem niż Alfa. Przede wszystkim jest tańsze, mniej awaryjne, a do tego bardziej ekonomiczne. Do wyboru masz kilka opcji silnikowych, ale ja odradzam tę najmniejszą czyli 1.2 65KM, chyba że nie masz zamiaru opuszczać miasta i w tym celu chcesz kupić Punto. Ja polecam diesla, który dostał bardzo pozytywne oceny. Najlepsza jest tu opcja 1.9 Multijet  120KM albo 130KM, oczywiście kosztuje drożej ale na prawdę warto. Włosi się mocno postarali, bo wnętrze wykonali z dobrej jakości materiałów i dali dobre wyposażenie. Wielki tu plus za bezpieczeństwo (5 gwiazdek w testach).
Z dodatkowych plusów dużo osób podaje bardzo  płynnie działająca skrzynia biegów, czułe hamulce, które należy umiejętnie używać, bo możesz mieć twarz na przedniej szybie i dobre jak na polskie drogi zawieszenie.  Z minusów trzeba wymienić dość słabe wyciszenie, problemy z elektroniką, mało miejsca z tyłu, trzeszczenie plastików, słaba widoczność na boki i z tyłu i delikatny lakier podatny na uszkodzenia.
Nie ma samochodów doskonałych, ale w ogólnym rozrachunku Punto wypada naprawdę korzystnie. Myślę, że nie będziesz rozczarowany.

Jan-16-2013 14:16:36
Category: Forum
Forum: CHEVROLET

Witam, przeczytałem Twojego posta Staszek i otworzyłem oczy ze zdziwienia.( miałem już wcześniej napisać ale nie mogłem się zarejestrować, więc jak mnie administrator czyta to niech sprawdzi czy mu tam wszystko gra!). Ja też mam Aveo i jestem bardzo zadowolony! Nie wiem skad te Twoje dane o spalaniu pochodzą ale u mnie to wyglada zupełnie inaczej. W mieście zachodzi mi max 7 litrów, a w trasie ok 6. Nie jestem jakimś rajdowym kierowcą i jeżdżę raczej oszczędnie tzn nie cisnę na  światłach, czy hamuję z piskiem opon. Samochód mam od roku i słowa złego powiedzieć nie mogę. Skrzynia biegów pracuje bez zarzutów, biegi wchodzą płynnie, żadnych zgrzytów. Jedyna naprawa jaka miałem to zepsuł się włącznik w szybie elektrycznej, a tak wszystko gra. W środku może jakiegoś wielkiego luksusu nie ma, ale to nie ta klasa więc nie mam co narzekać. Nic mi jednak nie skrzypi i nie zauważyłem żeby było wyjątkowo głośno w środku, wcześniej jeździłem Peugeotem 306 to wiem co znaczy głośne wnętrze. Może trafił ci się jakiś kiepski model, albo nieźle wyeksploatowany i stąd te problemy. A jeśli chodzi o duże spalanie, to wynika ono z niewłaściwej jazdy albo jest coś nie tak z silnikiem i powinieneś pojechać z tym do ASO. Ja mam bardzo pozytywną opinię o tym aucie i wszystkim go polecam.

  • Index
  • » Users
  • » Mariusz B
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top