You are here:Start>Forum>Forum>VW>Układ wydechowy do LPG

Forgot password? | Forgot username?

Układ wydechowy do LPG

Układ wydechowy do LPG

Powoli zaczyna mnie wyprowadzać z równowagi końcówka tłumika i od dłuższego czasu nosze się z zamiarem jej wymiany. Popytałem w sklepach i szukałem w sieci. Trochę przypadkiem natknąłem się na ofertę tłumików przystosowanych do zasilania LPG. Nigdy wcześnie nie miałem z tym do czynienia więc chciałem zapytać czy to faktycznie działa i czy taki tłumik wytrzymuje dłużej ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Układ wydechowy do LPG

Przyznam że ja nigdy nie słyszałem o takich specjalnych tłumikach do gazu. Od dawna wiadomo że LPG wykańcza tłumik znacznie szybciej. Mam kumpla co też miał taki problem aż ktoś mu doradził żeby zrobił dziurkę w ostatnim i przedostatnim tłumiku w najniższym ich punkcie, żeby był odpływ wody.  Podobno działa to superowo, tłumik jest suchy i żyje dłużej. Kumpel jest zadowolony, więc chyba niezły patent.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Układ wydechowy do LPG

Ja też byłem zdziwiony jak to zobaczyłem. Skojarzyło mi się to z olejami i świecami, które były oferowane jako stworzone z myślą o autach zasilanych LPG. Pewnie teraz też można je kupić. Nie chce skłamać ale chyba Auto Świat przeprowadzał test tego typu produktów i okazało się, że to chwyt marketingowy. Niby jakaś poprawa była ale równie dobrze mogła ona wynikać z lepszego gazu itp. Raczej należałoby to traktować w kategoriach błędu statystycznego niż realnego efektu zastosowania. Czasami zdarzają się jednak sytuacje gdzie produkt działa i to działa bardzo dobrze dlatego właśnie wolałem zapytać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Układ wydechowy do LPG

ja też słyszałem o wywiercaniu dziur w tłumiku, niestety woda potrafi wszystko zniszczyć. kumpel mi opowiadał że jak wywiercił dziurę to z pół litra się polało. z tym tłumikiem do LPG to pic na wodę

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Układ wydechowy do LPG

Też myślę, że to darcie kasy za nic. W sumie to się nie dziwię, że jak ktoś w ciągu 3 lat dwa razy zmieniał tłumi to jest w stanie dopłacić, żeby tylko mieć spokój. Wiadomo powszechnie, że jak są desperaci to zaraz pojawią się też hieny które próbują zarobić na czyimś "nieszczęściu". Trochę to smutne, że nasz kapitalizm nie dorósł jeszcze do tego, aby to jakość decydowała o wynikach a nie chamskie sztuczki. Wracając do samej oferty to sam czuje się trochę oszukany bo miałem nadziej, że przynajmniej ten problem już ktoś rozwiązał i można za dopłata kupić coś dostosowanego LPG i więcej o tym nie myśleć,

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top